Odgovori o Onecoin/Onelife biznis modelu

Ovde ćemo postavljati sve optužbe i argumente koje protivnici Onecoina pišu po blogovima i komentarima. Sve ćemo detaljno analizirati i argumentovano odgovoriti. Ostavićemo objektivnim ljudima sami da odluče koje argumente će prihvatiti
Igorkrnic
Site Admin

Odgovori o Onecoin/Onelife biznis modelu

Post by Igorkrnic » Mon Dec 25, 2017 12:10 am

Pišem ovde odgovore na neka od pitanja koja se mogu s vremena naći po Facebook komentarima jer neretko kada se neki član Onelife mreže pohvali bilo kakvim uspehom, na njegov post se kače kritičari koji ne uspevaju da dobiju odgovore na svoja pitanja.

Ovde ću da pojasnim i objasnim neke od zabrinutosti i pitanja koje je imao izvesni Saša a pišem da bi to ostalo da ubuduće svi mogu da pročitaju.Da podsetim da ja nisam Onelife networker već cryptocurrency trader i miner još od 2010 sa pauzama doduše, a Onecoin koncept mi se svideo još 2016 februara i od tada pomno pratim, istražujem, kritikujem celu kompaniju te pošto imam iza sebe crypto, IT i finansijsko iskustvo, znao sam koja pitanja i gde da postavljam da dobijem odgovore koje su mene interesovali pa znam dosta toga oko Onecoina a dosta stvari koje su radili možda i loše razumem na malo dublji način jer niko nije savršen. Citiraću po paragrafima pitanja ili kostatacije Saše i posle citata stavljati svoj odgovor ili objašnjenje.

No, ja sam napisao opširno objašnjenje kakvo je stanje Bitcoina i ostalih kriptovaluta, i po čemu se razlikuje Onecoin od istih i šta nudi.
To se može pročitati ovde:
Koja je razlika između Onecoina i ostalih kriptovaluta. Šta isti pokušava da ponudi i zašto biva toliko kritikovan i negiran

Posle svega tu napisanog, Saša, kojem se zahvaljujem na ovome jer ipak je pomoć, ima još pitanja pa da krenemo ovde:
Ono ipak ne objasnjava potrebu za falsifikovanom forbes naslovnicom i financialit februar 2015 izdanje koje se jedino ne moze downloadovati sa sajta izdavaca vec samo naruciti... a za koje postoje prikazi da je reprint januarskog.
Ne radi se ni o kakvom falsifikovanju Forbes stranice. To je bio interviju za plaćenu reklamu i to ne u Forbes magazinu, već odeljenju za reklamiranje i jačanje brenda: Forbes BrandVoice i to za Bugarsku. Dakle to je mreža nažalost iskrivila i prenela loše informacije da se radi o naslovnoj strani za Forbes. Mreža je pravila probleme, to je opšte poznato, zato sam i pisao stalno o tome, ali blogere to ne zanima, oni to pripisuju kompaniji. Na zvaničnom sajtu kompanije se lepo vidi slika te reklame i lepo se vidi da nije Forbes nego plaćena reklama za BrandVoice Forbes i to OnecoinVoice:
Image

Što se tiče Financial IT magazina, njega vodi Chris Principe, on i dan danas drži finansijske govore i edukacije i on je prepoznao validnost i potencijal Onecoin koncepta još početkom 2016, ne 2015 kako kažeš.
Koliko sam ja shvatio o čemu se ovde radi, je da je Januarsko izdanje već izbačeno, a sa Chrisom je dogovoreno da se izbaci i Februarsko, samo da se doda Onecoin, bez nadoknade ali da Onecoin snosi troškove štampe, zato se i poručuje.
E sad, fanatici koji 3 godine prate ovo i sve što mogu spinuju, kažu da je ovo plaćena reklama. Pa? Marketing je bitan za razvoj neke firme, ne razumem mentalitet blaćenja neke firme koja je platila reklamu za sebe... Pa Bog zna koliko članaka po novinama i TV su plaćeni pa šta. Zna se da firme čak i studije plaćaju. Dakle, ovaj članak nije plaćen da bi se napisao, samo je dogovoreno da Onecoin ili ko već snosi troškove štampe. Ako radiš za tu kompaniju, to je dobro za posao. Ne loše.

Osnivac OneCoin i svih tih firmi je vec kaznjavana u Nemackoj zbog prevare.
Kakva crna prevara. Ovo je spin bio od početka, a posebno jer je taj slučaj završen tako što je Ruja priznala sve da završi sa tim jer je već tada Onecoin i Onelife u 2016 radio odlično. Neki će ti reći da je "slagala" da zarađuje 3500 eur mesečno na sudu. Da li iko od nas kaže svoju pravu zaradu na sudu? Nego ajde da vidimo šta se tu zista desilo:

U ovom nemačkom članku: http://www.b4bschwaben.de/b4b-nachricht ... 48338.html piše da je 2010 Ruja sa svojim ocem kupila izvesnu livnicu u Nemačkoj "Waltenhofen H. Staab GmbH".
Livnica je bankrotirala i oko 80 ljudi je trebalo da ostane bez posla. Dakle oni su već nelikvidnu firmu otkupili i radnici su ostali na poslu.

Dalje, u 2011 imamo članak kako ta zamalo propala fabrika preuzeta od strane dr Ruje staje na noge i da se vidi budućnost:
http://www.b4bschwaben.de/b4b-nachricht ... 09222.html

Na žalost nemam dalje članke iz 2012 kada je stigao u evropu drugi talas ekonomske krize i sve krenulo na dole, (pa i moj biznis) gde je fabrika zapala u probeme, izgubili su tržište i nisu imali dovoljno da plate nemačke plate. Ruja je probala da razmontira mašine i prebaci sve u Bugarsku gde su plate manje. E sad tu dolazi snaga države na videlo, to je nešto sto mi ovde ne razumemo a to je da joj država to nije dozvolila. Ona je onda prodala nekome fabriku a ovaj je ponovo doveo u bankrot. Radnici su se ujedinili, napravili tužbu da je Ruja namerno to uradila i naravno da je država stala iza njih. Ruja je 2016 priznala sve to i platila šta treba da skine to sa vrata. Gledao sam optužnicu, izmišljene stavke, ali nema šta ona je to priznala i ćao.
E sad, postavlja se pitanje, kakve to veze ima sa Onecoinom? Evo kako ja na to gledam, ona se prilično potrudila da spase svoj biznis, na žalost država Nemačka joj je bila prepreka. Ja to vidim kao dobro jer Onecoin je njen biznis i siguran sam da će itekako da se bori za njega.

Zatvorenost koda i ambicije da jedna kompanija kontrolise likvidnost, meni ne deluju interesantno. Pum&Dump ne moze biti rešen na "majke mi nečemo" a to što vi volite da možete da odete u zgradu firme i to vam uliva sigurnost to su mislili i Jezdini i Dafinini štediše, pa to nije pomoglo.
Ako tebi nije interesantno da neko kontroliše stabilnost onda se ti ne slažeš ni sa načinom kako države funkcionišu? Tebi je onda sasvim ok ovo što se dešava sa Bitcoinom? Mi dakle pričamo o kriptovalutama. Ja razumem da se većina bitcoinovaca prevrće kada neko u istu rečenicu stavlja Onecoin i kriptovalutu jer ne shvataju da decentralzovanost prosto ne radi i da je iluzija, Bitcoin nam to pokazuje. I pošto pričamo o kriptovalutama, znamo kakvi su problemi koji ih prate, i Onecoin kontrolom to rešava.
Takođe, kod "majke mi nećemo" treba imati u vidu da ova kompanije ja već uzela milijarde prometa, da njima pare ne trebaju, i zasigurno je bezveze očekivati da če oni raditi pump i dump u svoju korist jer imaće dovoljno novca.
No, još treba da se pokažu do kraja javne razmene pa ostaje da vidimo. to što se nešto nekome ne sviđa je ok. Onda idite tamo gde mislite da niko ne kotroliše.
Ta "Dafina i Jezda" paranoja je velik problem na ovim prostorima. Ja nemam šta da kažem na to. Ako nekome ovo tako izgleda, onda će produžiti dalje. Mi opet ovde pričamo o kriptovaluti, o firmi koja održava infrastrukturu i zarađuje novac iz toga. I dok novca ima teško da će da se gase i dižu sidro. Kada krene javna razmena, tek onda se očekuje zarada jer oni će uzimati najviše od provizija transakcija. Oni su davno trebalo dići sidro kad je ulazila prava lova. Cela 2017 je daleko tanja po parama a problema i posla još više ali kompanija radi ka svome cilju.

Ceo sistem je prilicno komplikovan, nepotrebno, kazete da su OneCoin i OneLife dve odvojene stvari ali OneCoin postoji zahvaljujuci novcu iz OneLife koji obecava laku zaradu prodajom 5 nivoa edukaiconih paketa od kojih je najjeftiniji 100 eur a najskuplji 5000 eur. Posedovanje tih paketa takodje daje udeo u prihodu generisanom u odgovarajucem broju nivoa mreze. Ovo su jednokratni proizvodi cija se prodaja zavrsava s regrutacijom ljudi - jedan covek moze kupiti maksimalno 5 paketa sto ustvari znaci da sistem jeste piramidalan. To sto postoji neki tablet beznacajnih performanski kao fizicki proizvode je nebitno.
Ja sam tamo napisao da su Onecoin i Onelife partneri, dakle jedni zarađuju na drugima. Onelife će teško prodati edukaciju ako mu Onecoin ne da tokene, a Onecoin nema pare ako Onelife ne proda pakete. To je ok, nego različite su strukture, Onecoin je kompanija sa oko 200 zaposlenih radnika koji rade na programiranju, podršci, logistici, menadžeri odeljenja itd. Oni nemaju veze sa mlm-om. Ako primetiš svaki edukativni paket kada se uzima na Rookie poziciju ima i 30 eur aktivacionu provizuju. To ide Onecoin kompaniji, na 3,4 miliona ljudi to je preko 100 miliona evra.
A ostatak cene paketa oko 80% ide nazad u mrežu kompenzacionim planom, manji deo ide u Onecoin.
Ne vidim šta ti je tu komplikovano. Gledaj to sa aspekta kriptovalute. Kako rudariti Bitcoin? Treba da si donekle IT obrazovan, da znaš koji hardver da kupiš, da ga podesiš i gde da ga povežeš, zatim da znaš gde da napraviš wallet da prebacuješ to. Komplikovano je to za ljude koji se ne razumeju u IT. Onecoine dobijaš prosto tako što platiš edukaciju, sačekaš split i kada imaš sve tokene, samo ih pustiš u back office u ono što se tamo naziva minig i imaš Onecoine. Istim nalogom se loguješ na dealshaker.com a posle i na berzu gde ili ih trošiš ili prodaješ posle 08.10.2018.
Ne treba da se smaraš sa privatnim ljučevima, walletima, berzama itd. I sve je upisano u blockchainu i ne treba ti niko iz kompanije da to upiše, sve to ide automatski. Kompanija je tu samo da zarađuje na provizijama i da se brine da hardver radi (kao i bitcoin majneri) s tim što Onecoin će i da čuva dobre ljude od loših.
Ako ti je MLM deo komplikovan, vidi ja pratim MLM od 2002. Od Amwaya preko Herbalife i LR, nešto sitno Lyoness jer sam izašao brzo do Onelife. Moje mišljenje je a i isto od mnogih koji su došli ovde iz drugih mreža je da je kompenzacioni plan Onelife jedan od najjednostavnijih.
Imaš lepo direktan bonus, matching bonus na 4 nivoa i network bonus sa slabije strane. Sve jasno. 60% zarade možeš da keširaš ili kupuješ nove kodove za edukaciju a onih 40% ti ide na trading account i to si ranije mogao da koristiš za Onecoine koje su ljudi prodavali u 2015 i 2016 dok je radila test interna platforma za berzu koja se sprema za 08.10.2018 a od januara taj novac koristiš za kupovinu tokena od kojih rudariš Onecoine.
Nije istina da jedan čovek može da kupi samo 5 pozicija, ne postoji taj limit. Ti ako želiš milion Onecoina, kupićeš paketa koliko ti treba i koliko hoćeš. Jeste da kupuješ istu edukaciju više puta pa dosta kritičara to osporava ali to nije nelegalno. Ako koka kola daje uz flašu sličice a ja ih sve želim po više puta, ja ću da kupujem koliko hoću koka kola i baciću ih a sačuvati sličice. Nemoj da se sad mačujemo o opipljivosti sličica i virtuelnoj prirodi edukacije kad živimo u 21 veku gde toliko magle neopipive plaćamo da to nije ništa čudno.
Ti da bi prodao krajnjem kupcu edukativni paket, ne moraš da ga regrutuješ, on ne mora da radi dalju promociju ako ne želi, prosto zainteresovan je da bude deo ove kriptovalute kada krene javno da se trguje. Tako da ne može biti piramida, jer nemaš ti zaradu samo ako regrutuješ, od same retail prodaje imaš 10% profita a ako imaš strukturu ispod sebe od njihovog rada dobijaš neki deo prema kompenzacionom planu. Takođe ne možeš zaraditi beskonačno mnogo, postoje max out-i dakle maksimalno koliko možeš nedeljno da zaradiš a to je 35000 eur za najveće pakete. Oni koji zarađuju milione naravno napravili su sebi pametne strukture sa gomilu svojih naloga i svaki im zarađuje. E zbog toga dosta ljudi može više od 51% zarade da zaradi od mreže a ne od retaila, svoje prodaje, i zato Onelife ne radi u USA.

Previše negativne priče, previše negativne istorije, background check gospođe Ruje je takav da osim nekih sporednih nagrada i sertifikata nigde nema njene dokrotske diplome a disertacija ne moze nigde da se nađe. Sam University Oxford and Konstanza kao takav ne postoji (opet dakle neko krivotvorenje instine radi samobredniranja) a imam pristup do 20'ak akademskih baza podataka.
Čudan je u redosled studiranja, 1999-2002 doktorirala na University of Konstanz a potom 2004 diplomirala na Oxfordu. Da bude gore The Magister Juris at Oxford je postgraduate course. Uslov je da imaš first law degrees. Ispada da je ona sa konja an magarca prvo doktorirala a posle isla na podstdiplomski kurs. Nigde fotografije sa diplomiranja, nigde doktorske teze?
Jedini negativan podatak o dr Ruji je onaj problem oko fabrike u nemačkoj, sve ostalo je brilijantan rezime i radno iskustvo.
Imaj u vidu sledeće. Onecoin ne prodaje Ruju, niti prodaje tehnologiju (pa je code zatvoren). Onecoin prodaje koncept centralno kontrolisane kriptovalute gde će blockchain da radi svoj posao kao kod Bitcoina, ali skalabilnost će da vodi kompanija, kao i da sprečava špekulante od pump & dumpa tako da za uspeh ovog koncepta nije bitna toliko ni tehnologija ni Ruja, bitni su ljudi. Bitcoin ima najlošiji blockchan a ipak je broj jedan jer su ljudi iz njega i veruju u njega. Tako da nema poente fokusirati se na praćenje i istraćivanje rujinih diploma. To je samo pokušaj anonimnih blogera da nastave da zvrje pa oni sve pokušavaju da provere i kada nešto ne mogu oni to spinuju. Žena je dr nauka i to je to. Šta sad da ti se slika majke ti i da ti postavlja svoje doktorske teze.
Evo ti recimo nedavno je IPO lekcije za Oneacademy radila Dr Eva Porras i tu se napisalo gde ona sve ima doktorat i naravno fanatici to nisu mogli ili bolje reći nisu znali kako da provere i odmah se spinovalo kako Onecoin dovodi lažne doktore nauka I eto mene je to zainteresovalo, prosto sa kontaktirao univerzitet i dobio lepo odgovor da na jeste doktorirala a o tome možete ovde pročitati.

I samo kao šlag an tortu DR Ruja Ignatova nije doktorirala na Univerzitetu u Konstanci.... tamo postoji samo jedan njen rad ali ne i ovaj koji je navela u biografiji
https://konstanz.summon.serialssolution ... %20Ruja%22
Dakle to što ne možeš nešto da iskopaš ne netu ne znači da ga nema. Evo ja sam našao slike njenih diploma gde se vidi master prava na Oxfordu 2009 i doktorska diploma na kostanzi 2005 i još neki kursevi. A to što ljudi svakakve biografije stavljaju u njeno ime sa možda pogrešnim datumima, šta ćeš:
1. Magister Juris in European and Corporative Law from the University Of Oxford
2. Masters Degree In Law and Economics from University of Konstanz
3. Coaching Certificate from the European Business School
4. First State Law Examination Certificate
5. Program on Negotiation at Harvard Law School
6. Diploma from Fern University
Image
Njeni partneri Sebastian Greenwood i Nigel Allan imaju takođe dosta optužbi za prevare u prošlosti.Grenwood je radio u priamidolnoj šemi Unaico a Nigel je pre OneCoin pokrenuo Crypto888 i Brilliant Carbon.
CAVEAT EMPTOR - previše je ovo dima, bar za mene. ne verujem u deda Mraza niti da će neko a kamoli tri četiri osobe koje su se ranije bavile prevarama neke bile i osušene kao Ruja odjednom promeniti i postati sveci kojima treba verovati da će časno oi pošteno raspolagati našim novcem.
Nihel Allan je bio tu zamalo u početku u 2014 jer je došao po preporuci ali sreća pa Ruja nije htela da ima u timu nekoga kao što je Nigel pa ga je izbacila i izvinula se svima jer nije ga istražila. Tako da on nema veze sa Onecoin.
Sebastian je samo 001 član mreže Onelife i priča se da ide sada u penziju. Ja za Sebastiana nisam baš uspeo da nađem ništa kredibilno osim da je za Prosper klub investicioni koji je propao radio kriptovalutu Bigcoin. Bio je to iskren projekat ali sa lošim menadžmentom i kad nešto propadne pacovi odmah zuje kako je bila prevara. Ruja je u tom Bigcoinu samo bila konsultant stručnjak ali nije se pitala. Onecoin je njen projekat i nisu bitni ljudi koji su došli iz drugih šema ili propalih poslova. Mnogi takvi više odavno nisu tu. Čitaš stari materijal. Ostali su bukvalno oni koji su shvatili poentu i koncept i sada tek kreće pravi rad. Da, ima puno negativnosti od ranije napisanog ali ja sam ti u onom steemit članku da je sve to krenulo od zatvorenog koda, centralizovanog sistema i naravno lošeg rada loših ljudi. Nema to veze sa idejom, sa konceptom. Preživeli su do sada, dakle matematika je dobra ;) Mnoge kopije su popucale odavno. Dosta promotera je recimo napustilo ovo jer se dosta energije mora trošiti na borbu sa tim glupostima koje se pročitaju po netu. Ali ok svako odluluje za sebe.

Ovaj deo je meni skroz nejasan, "promotional tokens that can be submitted for mining" a ponajviše što sam mining smatram totalnom nebulozom u kriptovalutama jer se time imitira iskopavanje plemenite rude i kobajagi stavra vrednost. To je jendostavno kompenzacija za iznajmljene resurse, jer do sada nijedna kriptovaluta ne stvara dodatnu vrednost.
To su morali da stave zbog nekih država jer mreža prodaje isključivo edukaciju. Dakle ljudi daju pare za školu. Tokeni dolaze kao promocija i mogu se a ne moraju iskoristiti. Ovo su morali da ubace jer na žalost gomila networkera ne kapira to i ne briga ih i oni samo promovišu tokene i coine a edukaciju ni ne spominju pa su se ovim ogradili.
Rudarenje u kriptovalutama će uskoro biti istorija. Ono postoji samo u Proof of Work algoritmima a ne sećam se kad se neka nova kriptovaluta pojavila sa ovim algoritmom. Sada sve ide na proof of stake gde se ne troši puno energije kao kod PoW. To je prosto obezbeđivanje cpu resursa da se takmiči u pronalaženju blokova i dobije se nagrada u skladu sa snagom obezbeđenom. Kod Onecoin trenutno oni sami rudare tako da nemaju konkurenciju. Svaki blok koji traje 1 minut, 50000 ONE ide u main pool kompanije a kada neko "submituje tokene u mining" on zapravo po onom back office odnosu x tokena za 1 ONE dobija coine na svoju adresu tj balans u back offisu. Jednostavan spoj da ljudi lako dodju do coina bez tehničkog znanja. Posle 08.10.2018 do ONE će se isključivo dolaziti trgovinom.

E sad, ova definicija "The advantage of the NETWORK structure is its unlimited depth sales credit tracking 10% commision" zvuči sjajno ali je matematički neodrživa u binarnom stablu provizije koju dobija svaki član mreže ""Your right team could have generated EUR 7,500 (EURO) in ALS sales volume and the left team generated EUR 10,000 in ALS sales volume; you would be paid 10% of the right team sales totals or EUR 750." Upravo je ovo kvaka 22 gde se ceo sistem svodi na definiciju piramidalne šeme.

Zaista nemam vremena da sad posežem za matematičkim dokazom, ali baš ako zapnete imam ga negde u fajlovima da ne računam ponovo.
Nemoguče je ovako definisati proviziju na osnovu "neograničene dubine" u kojoj se prati prodaja a da sistem ostane održiv (matematički je dokazivo ovo što tvrdim). definicija da se isplaćuje 10% iz grane koja manje prihoduje je naizgled dobro smišljena (i nije nova) da bi se zadržala ravnoteža u stvaranju strukture, i smanjuje u praksi stvarne proviije na oko 1/5 do 1/3 deklarisanih, dakle oko 2-3% jer ljudi obično stvaraju horizontalne strukture koje su lakše od vertikalnih i razgranatih. Međutim čak i tako sistem dostiže kritičnu tačku održivosti ako se imaju na umu i drugi bonusi na otprilike 15-20 dubina što je "dovoljno prihvatljivo" za MLM jer teško da će u sistem uči milijardu ljudi (2 na 20 je 970.330.390). U praksi ovakvi sistemi krahiraju ne kad se dostigne dubina ili količina ljudi već zbog troškova rasta koji nadmaše ono šta ostane posle isplata provizija.Možete se s ovim složiti ili ne ali matematika je neumoljiva ako se slede definicije koje su na ovom linku date.
Treba imati u vidu da postoji max out koji zavisi od paketa koji imaš a ne može biti veći od 35000 eur nedeljno. Tako da ti možeš po nalogu da zaradiš max 35000 eur nedeljno iako bi recimo dubinom svoje slabije strane trebalo da dobiješ 100.000 eur. Taj višak se koristi u slučaju da recimo jedan nalog od 19000 eur bude u slabijoj grani kod 20 ljudi pa svi dok dobiju svojih 10% od tog naloga ispade duplo više para nego što paket košta. Tu ulazi ovaj višak koji networkeri ne dobiju posle max outa a pošto Onelife ima preko 400 milionera, taj višak je ogroman i do sada NIKO nije imao problema sa zaradama evo u preko 3 godine tako da matematika je sasvim ok.

Evo odgovorio sam na sve što je Saša napisao. Sada ču ukratko napisati biznis model Onecoin-a i Onelife-a.
Generalno, oni su takvi kakvi jesu, sa razlogom su takvi, nekome može da se svidi ili ne, ali ako se ljudima kojima se prezentuje koncept ove kriptovalute u stvaranju svidi, njih neće zanimati biznis model već će doći do coina kako god da treba. Okidač treba da je shvatanje šta Onecoin nudi tačnije šta želi da isporuči a merenje rizika se odnosi na sagledanje isvodljivosti koncepta. Na kraju moje iskreno mišljenje je da koncept prvenstveno zavisi od ljudi, kojih Onecoin ima možda i više od svih drugih kriptovaluta zajedno ako je verovati nedavnoj Cambridge studiji. Zatim zavisi od vlada koje će uskoro doneti regulacije. A u onom steemit članku sam objasnio zašto Onecoin ispunjava sve zabrinutosti koje vlade imaju pa ne vidim ni tu prepreku. Sada dakle ostaje da developer tim isporuči te platforme i da narod radi na ugovorima sa prodavcima.

Biznis model Onelife-a:
Multilevel Marketing sa kompenzacionim planom:
10% zarade od direktne prodaje
10% zarade od slabije grane beskonačno (network bonus)
10% matching bonus od prve grane (10 % od njihovog network bonusa)
15% matching bonusa od druge grane
20% matching bonusa od treće grane
25% matching bonusa od četvrte grane grane
- obračuni su svaki ponedeljak za prethodnu nedelju, isplate su naredni ponedeljak, ne može se zaraditi više od 35000 eur nedeljno za tycoon pakete (5500e) ili jače.

Zarada se svaki ponedeljak isplaćuje i deli u dva dela:
1) 60% ide na cash account, to se može keširati ili potrošiti na kod za aktivaciju edukacije koji se dalje nekome proda
2) 40% ide na trading account i za to se kupuju tokeni kojima se dobijaju ONE

Proizvodi koji se nude:
Oneacademy.eu online kursevi, svaki paket zavisno od cene nudi od 1 do 7 nivoa kurseva
Onetablet koji je malo precenjen za to što nudi
Mobile App Builder, jako dobra aplikacija za vlasnike biznisa koji nemaju svoj APP koju ne bih sada opisivao
OneCloud - prosto cloud sa military grade zaštitom

Naravno da su najpopularniji edukacioni paketi jer svi žele te Onecoine ;)

Postoje pravila koje networkeri moraju da prate, šta smeju da kažu a šta ne. Na žalost puno njih to nije poštovalo već su samo ganjali pare i otuda puno članaka o tome. To je sve staro. Nema više toga. A tek sada kreće pravi rad, gde će se mreža edukovati i o ostalim kriptovalutama da ih shvati i da zna da objasni razliku i šta to Onecoin nudi.

Rangove i šta treba za njih ne bih opisivao ali bih spomenuo da nema nikakvih rekvalifikacija, mesečnih ili godišnjih članarina.

Da bi bilo ko počeo da radi mrežu ne treba ništa da kupuje niti da se učlanjuje. Samo registruje Rookie nalog, besplatan, edukuje se i krene da nudi proizvode zainteresovanima. Od te zarade može da nadograđuje svoje pozicije i gradi karijeru ako je uspešan.

Sa druge strane, ljudi koje ne zanima mreža ne treba da se regrutuju već samo kupe edukaciju, dobiju svoje coine i čekaju public trading.

Ukoliko networker ima prodaje ove nedelje, on će naredne biti plaćen, ali ukoliko nema prodaje, kompanija mu naredne nedelje nije ništa dužna, tako da nema ponzijeve šeme i nisu potrebni novi ljudi da bi se isplatili stari jer ovo ni nije investicija preba njihovoj definiciji mada kupci to gledaju tako. A naravno da bi se zarađivalo, mora da se prodaje, tako je u svim firmama, koka kola neće imati za plate ako stane prodaja.

Ovo je princip koji su oni odabrali jer su želeli da edukuju ljude o finansijama. Zameraju im nogi da je edukacija paravan za prodaju tokena ali nije tako i to dokazuje onecoinico.com koji kreće registracije sada u Q1 2018 i tu će se investitorima prodavati paketi sa OFC tokenima koji će se posle 08.10.2018 konvertovati u ONE. To rade preko investicione firme Silo Capital Group.

Poslovni model Onecoin-a
Onecoin je kompanija koja je bazirana na tehnološkom, legalnom, marketing i complaince odeljenju. Jedni programiraju platforme, drugi se bave pravnim pitanjima oko onih koji baš idu daleko u klevete javno, neki su i u zatvoru završili, neki se bave proveravanjem KYC i KYB itd.
Oni dakle žele da su kompanija koja će imati blockchain koji će sigurno da beleži uplate, rudari svoj coin i trenutno ga "daje" samo onima koji imaju tokene preko Oneacaemy. Plan i vizuju Onecoina sam objasnio već u gore pomenutom steemit članku.

Da rezimiramo, šta to Onecoin nudi a da anonimne open source kriptovalute nemaju:

1. Jednostavan model, nema potrebe čuvati privatni ključ i smarati se sa komplikovanom kriptovanom adresom koju treba nekome da date da vam pošalje bitcoine. Ovde imate nalog, username i password i lako kao kod paypala šaljete coine i plaćate kod prodavaca a sve ide preko blockchaina, sigurno i bez mogućnosti izmene. Videli smo kako je prošao facebook kada je napravio idiot proof koncept koji svako može koristiti a pri tome nije otvorenog koda. Poverenje da neće menjati blokove Onecoin može da reši sidrenjem potpisa na nekoj javnoj mreži.
2. Onecoin može već sada da obradi više transakcija za mesec dana nego visa i master za godinu dana. To su milioni a Bitcoin može oko 7 u sekundi zato danas tx traje par sati do par dana a provizije idu i do 30%. Koristi se hibrid sistem offchain validiranja manjih transakcija i skupljanje u skup većih transakcija koje se upisuju u blockchain. Slično kao što Bitcoin pokušava da implementira Lightning network offchain validaciju da se ubrzaju transakcije.
3. S obzirom da je implementiran KYC unutar blockchaina, ne možete slati coine pre validacije istog, i ako se bude coin koristio u loše svrhe, lako je pratiti šta se zbivalo, ključna stvar za dobijanje zelenog svetla za nadolazeće regulacije kriptovaluta
4. Centralizovan model i kontrola svih coina je tu da štiti dobre ljude od loših. Dok se bitcoin hvali kako kod njega nema disputa i vraćanja transakcija pa se tako štite prodavci od loših kupaca koji uzmu uslugu pa povrate novac recimo kod paypala, ne spominje se to što oštećen kupac nema kome da se obrati ako ga loš prodavac prevari. Kod Onecoina je sve to rešeno.
5. Sigurnost korisnika je jedna od osnovnih zabrinutosti vlada kod bitcoina, jer kad vam neko ukrade btc nema vam pomoći. Onecoin to rešava. Paranoici i anarhisti koji vole Bitcoin jer navodno oni sami kontrolišu svoj novac i ne može da im se zamrzne nalog nisu baš u pravu. Neće vama niko dirati vaše onecoine ili zamrznuti nalog ako ne kršite pravila. To je kao da kažete da je loše što policajci nose pištolj jer nas uvek mogu ubiti. Neće ako ne zaslužite. A to što vam bitcoin ne može zamrznuti nalog je dobro samo za one koji žele da rade mimo pravila a ne može im niko ništa
Nema špekulanata i pump i dumpa ovde jer kompanija će kontrolisati likvidnost, postojaće buffer zaključanih coina van cirkulacije da spreči deflaciju i za čuvanje odnosa ponude i potražnje
6. Stabilnom cenom coina prodavci će ga i primati, a korisnici će čak imati benefite coin kick backa od prodavaca koje sami registruju u sistem, gde kad vi registrujete prodava u bitcoin vi nemate od toga ništa.

CryptoXpose2

Re: Odgovori o Onecoin/Onelife biznis modelu

Post by CryptoXpose2 » Sat Jan 06, 2018 11:26 am

Igorkrnic wrote:
Mon Dec 25, 2017 12:10 am

2. Onecoin može već sada da obradi više transakcija za mesec dana nego visa i master za godinu dana. To su milioni a Bitcoin može oko 7 u sekundi zato danas tx traje par sati do par dana a provizije idu i do 30%. Koristi se hibrid sistem offchain validiranja manjih transakcija i skupljanje u skup većih transakcija koje se upisuju u blockchain. Slično kao što Bitcoin pokušava da implementira Lightning network offchain validaciju da se ubrzaju transakcije.
Da, želiš li dati bilo kakav dokaz za sve što govoriš o sustavu Onecoin. Stvarni dokaz? Ne samo ono što je Ruja rekla prije 3 godine. Ovaj hibridni sustav Onecoin također je potpuno vaša vlastita pretpostavka, zar ne?

flatrate

Post by flatrate » Sat Jan 06, 2018 3:17 pm

zašto vam Igor mora dokazati? Pretpostavljam da ste mislili da vas neću pratiti trolom? mislite ponovo sonny boy .. ;) ;)

CryptoXpose2

Post by CryptoXpose2 » Sat Jan 06, 2018 3:36 pm

flatrate wrote:
Sat Jan 06, 2018 3:17 pm
zašto vam Igor mora dokazati? Pretpostavljam da ste mislili da vas neću pratiti trolom? mislite ponovo sonny boy .. ;) ;)
Ti si sambeni trol. To je savršeno legitimno pitanje tražiti dokaz ako je nešto tvrdilo. Stvarnost je da postoji nula dokaza o bilo kojoj tehnologiji, ali Igor ovdje govori kao da je sve jasno.

Nije ni čudo da ljudi prodaju svoje imovine i dobivaju dug u zemljama Balkana, kao što ovaj tip govori:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2650165.0
Vidim da je razgovor u balkanskom forumu još više bezobzirno gluposti nego u engleskom dijelu.
Nadam se da je Igor spreman preuzeti odgovornost ako stvari ne idu dobro.

flatrate

Post by flatrate » Sat Jan 06, 2018 3:52 pm

više trolica razgovarati bez vrijednosti i korisnih sadržaja. Dajte ljudima koji govore hrvatskim jezikom pauza s vašom driblati. Vratite se na englesku ploču tako da vas mogu smack oko nekih. Imam vremena za sonny boy ... :lol: :lol: :lol: :lol:

Igorkrnic
Site Admin

Post by Igorkrnic » Sun Jan 07, 2018 3:43 am

CryptoXpose2 wrote:
Sat Jan 06, 2018 11:26 am
Da, želiš li dati bilo kakav dokaz za sve što govoriš o sustavu Onecoin. Stvarni dokaz? Ne samo ono što je Ruja rekla prije 3 godine. Ovaj hibridni sustav Onecoin također je potpuno vaša vlastita pretpostavka, zar ne?
Nisu to moje pretpostavke već tvdnje iz kompanije. Svako ima pravo da im veruje ili ne veruje. A stvarni dokaz će doci kada dodje vreme za to.
Dotle, skeptici neka čekaju i gledaju.

Igorkrnic
Site Admin

Post by Igorkrnic » Sun Jan 07, 2018 3:53 am

Ovde ne piše ništa novo, sve je već viđeno. Čovek kojem je pogrešan IMA predstavio Onecoin piše loša iskustva. Ima toga i u Bitcoinu puno.
A posle dole naravno gomila komentara zombija koji su se edukovali na google i wikipedia.

CryptoXpose2 wrote:
Sat Jan 06, 2018 3:36 pm
Vidim da je razgovor u balkanskom forumu još više bezobzirno gluposti nego u engleskom dijelu.
Nadam se da je Igor spreman preuzeti odgovornost ako stvari ne idu dobro.
Možeš ceo članak pročitati na engleskom ovde:
http://cryptocurrencyglobally.com/what- ... g-negated/

Poenta ovog članka je da se objasni šta to Onecoin pokušava uraditi drugačije i, po njima, bolje od Bitcoina.
Sve što piše je tačno što se tiče Bitcoina, a za Onecoin, je ono što tvrde oni, a vreme će pokazati da li će zaista biti tako.

Tako da ja nemam za šta da preuzmem odgovornost jer ja ne tvrdim da će Onecoin uspeti u tome, ja sam tu opisao ono šta Onecoin pokušava da napravi a ti kao i obično troluješ svaku jebenu temu sa svojim glupostima bez da uopšte shvatiš poentu članka.

CryptoXpose2

Post by CryptoXpose2 » Sun Jan 07, 2018 4:54 am

Igorkrnic wrote:
Sun Jan 07, 2018 3:43 am
CryptoXpose2 wrote:
Sat Jan 06, 2018 11:26 am
Nisu to moje pretpostavke već tvdnje iz kompanije. Svako ima pravo da im veruje ili ne veruje. A stvarni dokaz će doci kada dodje vreme za to.
Dotle, skeptici neka čekaju i gledaju.
Stvarno, barem na engleskom dijelu ovog foruma, ova vrsta hibridnog sustava koju ste nekoć zvali sličnim Lightning Network for Onecoin, pokazala se potpuno vlastitom pričom. Ali molim vas da me uputite negdje gdje je tvrtka objasnila ovu vrstu hibridnog sustava.

flatrate

Post by flatrate » Sun Jan 07, 2018 2:36 pm

Tužna teta vreće je ponovno vidjela. Idite se obrazovati i ući u igru. Postoji zlato u njima brda, idite zgrabite svoj ulog umjesto da opsjedaju preko JEDAN. Odvest ćemo ga odavde ... :lol: :lol:

CryptoXpose2

Post by CryptoXpose2 » Sun Jan 07, 2018 3:10 pm

flatrate wrote:
Sun Jan 07, 2018 2:36 pm
Tužna teta vreće je ponovno vidjela. Idite se obrazovati i ući u igru. Postoji zlato u njima brda, idite zgrabite svoj ulog umjesto da opsjedaju preko JEDAN. Odvest ćemo ga odavde ... :lol: :lol:
Nitko ne razgovara s tobom. Pričajte o jednom pitanju, a ne o tome što mislite o meni. Ali, naravno, ne možete, jer nemate mozak i nema argumenata.

Uvijek jednako sranje. Koliko je identičnih poruka, jeste li već objavili ovaj forum? Je li dovoljno 50?

Barem Igor ima nešto za reći. Vi ste samo totalni otpad internetske širine pojasa.

Zašto vam Igor omogućuje da to učinite iznova i iznova. Dopustite da postovi idu na glupo osobne napade, nemam pojma .. Ova vrsta rasprave nije moja želja.

Post Reply