ONECOIN PREVARA - kaže Reddit korisnik

Ovde ćemo postavljati sve optužbe i argumente koje protivnici Onecoina pišu po blogovima i komentarima. Sve ćemo detaljno analizirati i argumentovano odgovoriti. Ostavićemo objektivnim ljudima sami da odluče koje argumente će prihvatiti
Post Reply
Igorkrnic
Site Admin

ONECOIN PREVARA - kaže Reddit korisnik

Post by Igorkrnic » Thu Nov 16, 2017 4:45 am

Kako se brend Onecoin kriptovalute u inicijalnoj fazi širi balkanom, tako se i internet stručnjaci interesuju za isti.
Na žalost, poslednje 3 godine Onecoin se mogao dobiti samo putem online akademije kupljene preko MLM mreže Onelife a opšte je poznato da mlm budi jezu i odbojnost kod većine balkanaca te su isti, a ima ih, po automatizmu prihvatili mišljenja kritičara (google i wikipedia) koji smatraju da je Onecoin prevara a da se niko ne zapita kako to da narod bruji o tome a 3 godine vlasti ne kažu tako i pored istraga koje nigde nisu odvele.

Zašto je to tako, pa zato što većine mreža su pune fanatičnih ljudi koji ne poštuju pravila svojih kompanija i tako prave negativan imidž.

Mada ajde, klasični marketing je sjajan i bajan i uopšte nas ne bombarduju reklamama gde god mogu i ne mogu ali to nam je ok jer nam je izgleda lakše da mrzmo ljude koji nam nešto nude nego kad nam se servira u digitalnom ili štampanom obliku.

Jedan od srpskih digital marketing gurua Istok Pavlović koga možete bolje razumeti i upoznati gledajući interviju na Balkan Info TV kanalu tako je sada aktuelan jedan članak koji je isti šerovao na Facebooku-u a napisao ga je random, anonimni momak na podforumu Reddit-a namenjen Srbiji koji glasi i original link: OneCoin / OneLife - VEOMA OPASNA PREVARA (na koju nazalost naseda sve vise i vise srba...

Na žalost, taj post je zaključan jer su ga moderatori koji se jasno slažu sa autorom prijavili navodnu manipulaciju organizovanim davanjem pluseva na komentare protiv članka:
Image
Dakle po ovome, zabranjeno je onima koji se ne slazu sa autorom da glasaju za takve komentare ne bi li ti komentari isli gore, a nije zabranjeno da autorovi istomišljenici organizovano glasaju protiv komentara ?

Nije im palo na pamet da kako je Istok šerovao temu ista je došla i do cele mreže gde je to ljudima posao, imaju ljudi porodice, a oneko ih ovamo proziva prevarantima iako su vlasti te koje odlučuju o takvim stvarima i logično je da ako se neko slaže sa komentarom ima pravo da ga izglasa i obrnuto. Evo recimo moja karma je tamo otišla u minus debelo od "manipulacije" onih koji se ne slažu sa mnom ali oni koji se slažu su zabranjeni.
Bravo. Nebitno, taj forum nije zapravo ni bita u celoj priči, bitan je šare koji je Istok odradio.

Na prvi pogled autor je u dubokoj zabludi oko Bitcoina i kriptovaluta sa poslovno finansijskog aspekta. On ne poseduje uopšte niti jednu kripto valutu niti je pratio to tržište. Vidi se da je edukovan samo od strane tech geek-ova što je ok ali znanje je tu limitirano.

Ni o Onecoinu nije ništa bolji. Kada sam pročitao članak, potpuno sam razumeo autora i njegovu frustraciju ali s obzirom da je članak totalno neozbiljan i pun zabluda, neznanja i nerzumevanja, odlučio sam da napravim svoju analizu istog pasus po pasus i da dam svoje mišljenje i objašnjenje za sve njegove brige.

Moje mišljenje nije Božije slovo ali pratim kriptovalute još od 2010 kao miner i trader a Onecoin pratim od Februara 2016 kad sam i sam bio uvučen u taj vortex negativnosti prema Onecoinu ali moja sreća je što sam od 1996 u IT svetu pa znam da prepoznam fake news i penny chasng blogere, razumeo sam kuda idu kriptovalute, video sam još od početka da nema tu ništa od koristljivosti valute već to ide samo ka trejdingu, a prerano izlaganje otvorenom tržištu je dovelo kitove špekulante koji se sada igraju sa narodom i prave Bitcoin balon koji će uskoro pući i imaćemo još jedan dot com fijasko. Tek danas vidim koliko sam bio u pravu tada, zato mi se i svidela vizija Onecoina jer smatram da mainstream može biti samo ona kriptovaluta koju će države moći reguisati, koja će paziti na sigurnost svojih korisnika i koja neće imati problema sa limitiranim brojem transakcija. Jasno je da ovo može da odradi samo centralizovana kriptovaluta. Evo već 3 godine Onecoina, mnogi su probali da kopiraju ali samo je on opstao, ima više korisnika nego sve otale kriptovalute zajedno sudeći prema nedavnoj studiji Cambridge univerziteta.

Da krenemo sa analizom članaka:
Blic okaci tekst: ulozio u BitCoin-e 2012te, sad moze da kupi stan na dedinju!
Sto se srba tice, to je to, to je dovoljno da se ulozi ogromna kinta u te neke "kriptovalute" i da padnu pare sa neba, jer smo narod koji najvise na svetu voli i ocekuje da mu padnu jebene pare sa neba

Nije ovo samo kod Srba i ne dešava se ovo samo kod kriptovaluta, to je u ljudskoj prirodi, ide se linijom manjeg otpora.
Bitcoin je sistem digitalne valute koji funkcionise bez ikakvih 3rd party kontrola, bez centralne banke iza valute, iskljucicvo na nacin tako sto je SVIMA javan - dakle ako Pera prebaci bitcoin marku, transakcija je javna, i uvek i svako ZNA da je marko imao bitcoin, da ga sad ima Pera, i da je transakcija obavljena tad i tad. Ta vrsta "javnog teftera" se zove "Blockchain" i osnova je za postojanje digitalne valute, jer to automatski sprecava bilo kog da nesto sto je "digitalno" sacuva, prekopira, itd.

Kako se zaradjuje bitcoin (obratiti paznju da kad je veliko slovo B onda se misli na koncept, a kada je malo slovo onda je u pitanju valuta) ?
Oni koji vode brigu o tome da se Bitcoin transakcije obavljaju, redovno update-uju, da ceo sistem fukniconise, se nazivaju Kopaci (Miners) i ovako je zamisljen ceo sistem: svako sa pristupom internetu, i odgovarajucim hardverom, moze da bude Miner. Oni ciji kompjuter PRVI napravi blok (zapis skoro izvedene transakcije, kroz veoma komplikovanu kompjutersku "zagonetku" koju kompjuter svojom radnom snagom treba da "resi") dobija procenat transakcije, kao i novi tek izdat bitoin iz sistema.
Dakle, kada cujete ono "kupio 20 masina u podrum ih stavio, da bi mu kopale bitcoin-e" to je zapravo to, on je aktivirao svoj sistem koji ce usled tolike ogromne racunarske snage najvereovatnije da registruje sto vise transakcija, pretvori ih u "blokove" i ugradi u blockchain. Time ce biti nagradjen procentima transakcije, kao i novo-nastalim Bitcoin-om jer je sistem tako zamisljen - da bi se osigurala nezavisnost i transparentnost valute, oni koji su "najvredniji" u odrzavanju iste, bivaju nagradjeni - time je Bitcoin zasticen, a korisnik nagradjen
Gore-napisano je najjednostavnije moguce objasnjenje koncepta Bitcoin-a
Evo ovo je klasičan primer učenja sa vikipedije i ovo je toliko nepotpuno razumevanje kompletnog Bitcoin koncepta. Tj nije on ništa slagao, samo izostaje onaj bitan deo a to su, za javnost skrivene, mane bitcoina koje su bitne za shvatanje Onecoina.

Farsa su i decentralizacija i nepostojanje 3rd party kontrole, to je priča za narod koji je frustriran vladama i političarima a ovde ima osećaj slobode. Mreža bitcoina je sve samo nije decentralizovana jer (sve statistike koje pišem su potekle iz btc zajednice) samo Kina drži preko 60% majnera, Gruzija oko 15%, USA oko 3% i ostalo je pomalo decentralizovano uglavnom Island i Estonija.
Image
Dakle 120 milijardi market capa kontrolise 5 ljudi koji drze preko 70% bitcoin mreže i svako vuče na svoju vodenicu. Pa i nije baš neka decentralizacija.

Razlog ove centralizovanosti je loš algoritam bitcoina koji dozvoljava nalaženje blokova ASIC mašinama (integralna kola za posebne primene) koje su namenske mašine sa 200+ procesora specijalno napravljenih samo za račinanje algoritma neke kriptovalute, recimo u ovom slučaju sha256 bitcoina.
Evo ja recimo 2 takva uređaja imam u svojoj garaži:
Image

Tako da vreme kad su pisani ti članci je davno prošlo, nekad smo svi majnovali bitcoin uz pomoću računara ali malo ko je iste sačuvao dan danas zbog stručnjaka koji su išli okolo i pisali kako je bitcoin prevara. Pogotovo kad su počeli sa trejdingom.

Ovakve sprave daju toliko hash powera da neko ko ih ima na hiljade drži značajan deo mreže neke kriptovalute čineći je centralizovanijom.
Dakle ti mega majning bazeni itekako imaju udela u upravljanju Bitcoinom a to mali čovek koji prčka nema pojma.

Ukupna mreža bitcoina ima oko 8.6 miliona TH/s hashing snage a jedan ovaj uređaj proizvodi oko 15 TH/s dakle Bitcoin mrežu nosi oko pola miliona ovakvih uređaja. S obzirom da ima i slabijih uređaja a da svaki troši oko 1kW energije, postoji statistika da bitcoin mreža troši oko 150 miliona kW energije svaki sat ! Jedna bitcoin transakcija da bi se ostvarila i validirala u blockchainu potroši struje koliko jedno prosečno gazdinstvo za ceo dan. Da li je ovo budućnost? Naravno da ne, problem je Proof of Work algoritam koji je totalno neisplativ.
Rešenje je Proof of Stake koji već mnogi koriste ali su još uvek u ICO ili post ICO fazi pa se ne zna za njih osim što svaka ima svoje hejtere.

Suprotnost majnerima u upravljanju su developeri, oni su mahom u USA, jedni bez drugih ne mogu, ali se stalno svađaju a Bitcoin mreža se guši, transakcije čekaju i do ceo dan na verifikaciju. Tako da itekako tu ima 3rd party grupacija koja kontroliše sve. Kada se ne dogovore, rastaju se, i Bitcoin mreža se deli na dva dela, tako smo dobili Bitcoin Cash. Evo sada smo svedoci rata između ova dva jer Bitcoin Cash je veoma centralizovan i najveći kreator je izvršni direktor Bilderberg grupe.

Šta sve ovo znači za nas obične ljude i prodavce jer sve je ovo 2008 navodno krenulo da nama pomogne da se otrgnemo od ropstva banaka?
Pa evo primer pre neki dan mi klijent uplati 0.78 BTC što je trebalo da bude 5000 eur, leglo mi je sutradan tek ali više nije vredelo 5000 eur nego 4700 eur, dok sam čekao jos malo u nadi da će se vratiti palo je na 3800 eur. I evo sad se tek vratilo na 4800.
Da li je ovo budućnost plaćanja? Da li ce se prodavci zamajavati sa ovim? Jedino za šta je bitcoin dobar je za short term ili daily margin trading kada su u pitanju ljudi koji su ove godine saznali za njega. Ne bih dalje oko bitcoina.

OneCoin / OneLife prevara
Ne bih obracao paznju na ovo, da se nije desilo nekoliko sledecih stvari:
- neka sasvim okej devojka Tamara koju imam na fejsu vec duze vreme, krenula da se razbacuje nekim glamurom, nekim automobilima,kolima, hajatima i ostalim, sa sve hashtag-om: OneCoin
- neki degenerik nalozio moje roditelje da se raspitaju sto pre, jer je OneCoin SIGURNA zarada i sto pre treba da investiraju, on bio na "prezentaciji"
- Poceli OneCoin postovi da mi iskacu sa strane na FB-u, poceli ljudi nasumicno da me pitaju (jer sam ja svima njima instant wikipedia kad su kompovi n shit u pitanju )
Autor je izgubio živce sa postovima koji mu dolaze na facebooku a tiču se onecoina. Preteranim sedenjem po forumima i preteranom konzumacijom facebooka je očigledno isfrustriran kad tako olako naziva neku osobu degenerikm ne razmišljajući da je možda ta osoba otac i muž i da ga on ni ne poznaje. Očito njegova okolina počela da upoznaje Onecoin brend, iz priče promotera prepoznali su neku priliku da uhvate rani voz ali pošto smo svi mi ovde na balkanu decenijama preplašeni, porobljeni, zombificirani u neku ruku, nismo u stanju da mislimo svojom glavom već nam je lakše da neko drugi misli za nas pogotovo jer se ovde radi o novoj tehnologiji a ova kompanija i samu novu tehnologiju plasira na sasvim suprotan način od poznatog bitcoina i eto ljudi kojima je IT stran traže svoje stručnjake kompjuteriste da oni njima objasne o čemu se radi.
Pošto o ovome ni kompjuterski stručnjaci baš i ne znaju, a ne žele da razočaraju svoje prijatelje svojim neznanjem, oni se brže bolje edukuju preko gugla i wikipedije i eto problema. Idemo dalje.

Dakle otelo se kontroli i neko mora da stane na put ovome, jer sudeci po tom prijatelju mojih roditelja, on je vise nego spreman da "kupi clanarinu" u toj firmi OneLife, pitaj boga koliko jos ljudi ce da uleti u pricu
OneCoin je, ovako iz prve - piramidalna shema.
Ne placa se u Onelife nikakva članarina ali ajde.
Ovo je jedna od najčešćih stvari koje godinama čitam na našim prostorima i ne znam zašto to svima zvuči loše.
Piramida je život, piramida je svaka kompanija, piramida je i network marketing po svom izgledu. Ali zašto je to loše?

Evo u klasičnoj kompaniji onaj koji je vodi, koji je na vrhu ima najveću platu. On neće dobiti platu ako firma ne prodaje ili šta god radi. Da bi firma prodavala, on mora da ima ljude ispod sebe kojima upravlja koji zapavo idu rade i prodaju. Oni nikada ne mogu da zarade više od njega, čak i ako oni imaju svoje bonuse, on ima još veće preko njihove grbače. Ako ja preporučim njihove proizvode svom prijatelju, ja od toga nema ništa ali oni gore imaju kao i marketing agencije koje nas putem medija smaraju da kupujemo njihove proizvode.

Kod network marketinga ne mora da znači da oni koji su gore zarađuju najviše, sve zavisi koliko ko radi i koliku strukturu imaju ispod sebe.
Sva ta struktura ne radi za one gore već prvenstveno za sebe a oni gore samo dobijaju neki mali deo. Drugo je ako su oni gore radili 25h na dan pa imaju puno nas ali nije im to palo sa neba. Nije ok što ljudi tako to olako shvataju.
Evo klasičnog dokaza toga upravo u onelife u slici top10 svetskih zarada u MLM gde je 50% samo iz Onelife i gde se vidi da je broj jedan - Igor Alberts a broj dva je Juha Parhiala sa svojom kompanijom WorldWidesolutions jer on se povukao iz posla zbog zdravlja.
Image
Igor alberts je ispod Juhe a ima veću zaradu od Juhe. Čudna neka piramida? To nije moguće u klasičnim kompanijama.
Poznajem lično ljude iz Herbalife i Onelife koji zarađuju više od svog uplinea.
Takođe ako ja ako se odlučim da promovišem neke proizvode koji se prodaju direktno mogu da budem plaćen za to zajedno sa ljudima koji su meni to preporučili.
Dakle kao borimo se protiv korporacija koje nas porobljavaju a ne shvatamo da je network marketing zapravo ono što spaja ljude i čini ih slobodnim. Ljudi koji to rade su ništa drugo no "korisni idijoti" korporacija. No priznajem da velik problem MLM nosi kod loše edukovanih prodavaca i fanatika ali zašto se fokusirati na to što je loše, kada je cela slika puno bolja.

U pitanju zapravo nije NIKAKVA kriptovaluta, vec izmisljena fantazijska kriptovaluta koja ce navodno po njihovoj prici da "prestigne i BitCoin
Evo liste Kriptovaluta, zvanicna lista:
https://coinmarketcap.com/all/views/all/
primeticete kako OneCoin jebeno ne postoji

Ovo je tek ogromna zabluda. coinmarketcap.com je web sajt koji rangira kriptovalute prema performansama i iscrtava im grafike. Ni u kom slučaju kriptovaluta "ne postoji" ako nije listirana na ovom web sajtu. Ovo je zapravo privatan sajt koji drži neko ko je anoniman i nama je to amin? Uz to ovo ni nije jedini takav web sajt, evo recimo jedan primer je coingecko.com koji je manje popularan. Oba web sajta odravaju neki anonimni ljudi.

Pandan ovome je recimo gametracker.com koji je sajt za rangiranje game servera i iscrtavanje grafikona i tesko da neko moze da kaze da neki game server ne postoji samo zato sto nije dodat na ovaj web sajt. Takođe eto ja držim sličan sajt za naš region sa istom funkcijom gametracker.rs
Istina je da i game serveri imaju benefit "vidljivosti" ako su na ovim našim sajtovima, tako isto kriptovalute imaju benefit "vidljivosti" na coinmarketcap.com a uslov da se listira neka mreža je da bude listirana na barem jednom public exchange-u. Dakle da bude na milost i nemilost otvorenog tržišta, mislim za ove koje možda još nisu spremne na to.

Ko se pravilno edukovao o Onecoin konceptu zna da ovo nije kratkoročan projekat, da se ne želi izaći javno pre nego je sve spremno i dakako se neće ONE trgovati na BTC menjačnicama pa stoga ga nema na coinmarketcap.com.
Takođe postoji gomila novih kriptovaluta koje tek posle fund raisera počinju da rade na mreži i kada je spremna tek onda se listiraju na menjačnice, ali dok nisu spremne, nema ih na coinmarketcap-u.
Primer je jedan od budućih divova tezos, koji je na ICO prikupio 231$ koji sada vrede duplo više i evo od jula ga nema na coinmaketcapu jer nije mreža spremna, biće negde u 2018. Tačnije ima ga ali je to future, IOU koji je sam exchange HitBTC stavio pa prodaje maglu ljudima i obecava da ce dobiti te tokene kada krene mreža. Sve je to normalno u fazi kada kriptovaluta nije još javna a Onecoin će to biti od 08.10.2018.
Sta nudi OneCoin:
- Blockchain se nalazi na NJIHOVIM serverima koji su "najsavremenija tehnologija i nalaze se u hong kongu" - dakle nema OSNOVU kriptovalute a to je decentralizacija, teoretski urednici OneCoin-a mogu da podesavaju transakcije kako god se njiam cefne
- glavni aspekt firme OneLife (predstavnik OneCoin-a za srbiju) je "prodaja edukativnih paketa" koji vam "pomazu" da bolje shvatite i razumete "kriptovalute" i na osnovu toga KUPITE kriptovalutu, ali iskljucivo OneCoin
Kao što vidimo, ni bitcoin nije baš tako decentralizovan ali istina, nema šanse da neko podešava transakcije. Kad smo kod toga, to nam je toliko bitno odjednom da zaboravljamo da svi ceo život koristimo banke koje isto to mogu ali nas to ne brine?
Takođe, ja razumem da je poenta Bitcoina da bude decentralizovan ali ne treba svaka kriptovaluta da radi na principu istog, kriptovaluta može biti i centralizovana, jer kriptovaluta je svaka digitalna valuta koja koristi kriptografiju za zaštitu podataka a snima se unutar blockchaina.
To što je definicija bitcoina da je anoniman i decentralizovan ne mora da bude i definicija same kriptovalute mada izgleda o tome ne vredi sa ljudima u vezi sa developerima. Ripple je centralizovana kriptovaluta sa vizijom da budu zamena za swift sistem internacionalnog placanja pa i oni su na meti “ne svidjanja” open source geekova iako su na vecini exchangea i coinmarketcapu.

Sa druge strane, Onecoin je trenutno veoma centralizovan i nema javno dostupan blockchain jer tako su oni odabrali u ovoj fazi pred izlazak na javnu razmenu. Neko ima pravo da na osnovu ovoga veruje da nema blockchaina, ali to mu nikako ne daje za pravo da kaze da je to dokaz, jer to je samo mišljenje.
Ono što je poznato je da svaki blockchain ima digitalni potpis koji se zove merke tree root i koji je dokaz da prethodni blokovi nisu menjani. Naravno centralna kompanija može da izmeni neki blok prethodni i posle toga izmeni merkle svakog bloka do kraja i sve će biti ok.
Ali postoji mogućnost sidrenja (anchoring) gde Onecoin može čuvati merkle tree na nekoj javnoj mreži i sa time znamo da neće moći da menjaju transakcije.
Takođe i nodovi mogu da se decentralizuju zavisno od potreba i razvoja globalne mreže plaćanja. Recimo, mnoge države pa i naša, traže da se podaci čuvaju na serverima unutar te države. Kod bitcoina i ostalih to je nemoguće ali Onecoin može to da ispoštuje, prosto otvori cloud node u data centru u svakoj državi i dobije licencu za rad. Pod usovom da prvo velikani uopšte naprave regulative za kriptovalute.

Glavni proizvod Onelife-a je Oneacademy.eu online edukacija. U početku je sve to bilo dosta siromašnije odrađeno ali ne vredi živeti u prošlosti što onecoin kritičarima odgovara jer stvari evoluiraju. Sada su to ozbiljni kursevi i video lekcije profesora sa univerziteta. Uz ove edukativne pakete dobijaju se besplatno tokeni koje je posle moguće menjati za ONE. Dakle ne investira se u ONE, nego se plaća edukacija, a svako treba da shvati da onecoin može da uspe jako ili malo manje, a može i da ne uspe, te svako mora da shvati da u bilo koju kriptovalutu mora da se uleti onoliko koliko može da se priušti da se izgubi.

Ono što autor ne zna, je da su Onelife i Onecoin potpuno različite firme, istina sa istim osnivačem ali to se polako odvaja.
Krajem oktobra 2017 krenula je prva, informaciona faza Coin offeringa, pošto ICO je ovo do sada bilo u neku ruku.
Coin offering će sprovoditi licencirane investicione kompanije Golden Gate Investment LLC i Silo Capital Group.
Oni će prodavati OFC (future certificate) tokene koji će se posle 08.10.2018 moći razmenjivati u ONE kriptovalutu koja će biti javna.
Planira se otvaranje jednog centralnog exchange-a i stotinjak manjh lokalnih.

Sta se zapravo desava - u pitanju je direktna piramidalna shema gde se inflacija novca desava od donjih ka gornjem delu sistema, i bogate se samo iskljucivo oni na vrhu - OneCoin nema apsolutno nikakvu vrednost,
Prvo, nema Onecoin veze sa MLM, oni se nude i mreži ali i investitorima mimo mreže sada od 2018.
Već sam pisao gore o piramidi, svagde oni dole rade za one gore, ne samo u MLM, s tim što u MLM ti radiš za sebe i imaš šanse da zaradiš više od svoga uplinea ako ti radiš više od njega. No na balkanu je takav mentalitet da se svi fokusiraju na one gore a niko se ne pita koliko neprospavanih noći su oni proveli kada je sve ovo kretalo i kada je bilo puno problema. Takođe već smo pokazali da u Onelife itekako ljudi odozdo zarađuju više od onih iznad tako da i nije baš da ovi dole hrane one gore.

Onecoin ni nema javnu vrednost to je tačno, vrednost koja se računa do sada na osnovu potražnje za izmajnovanim coinima ali eto, sasvim slučajno, nije baš nemoguće potrošiti malo coina ako se nađe dobar deal na dealshaker.com i tamo se računa ta interna vrednost. Za pravu vrednost ćemo morati sačekati 08.10.2018.

pored toga sto ga nijedan sajt ne navodi kao validnu kriptovalutu, postoji zapravo lazni sajt, po imenu xcoinx.com
ako odete na sajt, videcete da je sajt "u odrzavanju" a evo sta se zapravo moglo videti na tom sajtu:
https://imgur.com/Q5hlOqd
dakle, OneCoin direktno ispod Bitcoin-a, zamisli. Na sve to, sekcije gde se moze obaviti transakcija sa OneCoin-om, su stojale po nekoliko meseci zatamnjene sa "cooming soon" obavestenjem.
sad ide direktan dokaz prevare:
kada odete na FAQ sajta xcoinx (cesto postavljana pitanja, i odgovori) naletite na tekst, uslikano:
https://i.imgur.com/Oi5vsnD.png
Toliko aljkavo uradjen sajt koji je navodno "globalni indeks kriptovaluta" da su zaboravili da promene Bitstamp u xcoinx (uradili copy paste sa sajta Bitstamp i nisu se setili da promene u opisu teksta)
Sad ćemo da kritikujemo "aljkavost nekog sajta koji je tako izgledao tokom 2015 samo a većina Bitcoin exchangea i dan danas izgleda ko da ga je pravila moja žena koja je pre 2 nedelje krenula na web dizajn kurs.

Ja iskreno nisam neki ljubitelj pomenutog sajta xcoinx.com ali postoji mala zabludica ovde, a to je da je ovo bio zvanican sajt kompanije.
Ne, to je baš bila informativna lista poređenja progresa Onecoina, nije to nikada bilo reklamirano u smislu trgovanja Onecoina iako znam da je stojalo "comming soon". Ovo je verovatno čitao na jednom od mnogih starih blogova koji Onecoin prati i predviđa kolapt več 3 godine al eto nekako ovo samo napreduje i razvija se...
S obzirom da taj sajt nije bio strateski plan samog koncepta FAQ nije ni bitan, totalno je nebitno ko god a je to radio da li je prepisao ili nije.

xcoinx.com je januara 2017 bio preuzet od strane kompanije i korišten za testiranje trading platforme. To je ugašeno februara 2017 pred lansiranje dealshaker.com. Totalno gašenje trading interne platforme zbunilo je mnoge networkere koji nisu shvatili šta se dešava i zašto je to tako.
Moje mišljenje i slažem se sa tim je sledeće. Mnogi su obećavali svojim prospektima da kupe edukaciju, sačekaju par meseci za coine (jer se čeka split tokena) i onda će prodati coine, ali prodaja je išla samo unutar mreže i to networkerima koji su 40% svoje zarade imali na trading accountu od koga su samo mogli coine da kupe. Takođe, fokus onecoina je na iskoristljivosti a ne tradingu pa je to moralo biti ugašeno da bi se fokus stavio na dealshaker.

Sada evo kreće testiranje možda i konačne platforme gde će se ONE trgovati u FIAT value. oneforex.eu
Image

Ljudi koji su skapirali da su ulozili u maksimalnu prevaru, sada bi da povrate svoje pare - ali "verifikacija" (koja izmedju ostalog trazi SVE vase podatke u vidu pasosa, licne karte, krstenice, itd) traje i po nekoliko MESECI, i vi koji ste ulozili u OneCoin jos niste ni u sistemu iako ste dali pare, a o povlacenju para nema ni govora
Meni ovo podseća na more ljudi kojima je obećano da će preko interne platforme moću da prodaju deo coina i povrate svoj novac i kada je ta platforma ugašena jer nikad nije ni bila zvaničan alat odjednom se pojavilo more frustriranih ali po meni i alavih ljudi koji nisu uspeli da povrate svoje pare (jer ih edukacija ne zanima) i da pride im ostane brdo onecoina koji ce se mozda lepo prodavati u buducnosti.
Sve je to opet malo i do needukacije networkera koji nisu shvatili da ne mogu koristiti internu platformu kao najjači adut da prodaju nekome paket.
To je kec za networkere, ne za samu kompaniju. Što se tiče KYC procedure, da, ona trenutno sporo ide jer ne može sve to da se postigne zbog uskog grla i nagomilavanja novih članova, čeka se i po tri meseca. Do sada su popravljali loše stvari, verujem da će i ovo.

Skracena verzija:
OneLife vas ubedi da platite njihove edukativne materijale kako bi ste "razumeli" kriptovalute. Uclanite se, i onda na ovaj ili onaj nacin, ste zamoljeni ili naterani da kupite OneCoin. Ne postoji nikakav "mining" niti kopanje, vec se OneCoin stice tako sto date pare firmi OneLife i oni vam zauzvrat daju vas "Onecoin" u iznosu koji ste kupili, a odakle taj Onecoin - pa izvucen iz dupeta. Neko ko je zaposlen tu vas realan novac u keshu, pretvara u cifru koju ukuca na tastaturi. I na vasem balansu se sad nalazi "toliko i toliko OneCoin-a"
Ovo je notorna laž i glupost proizvedena totalnim neznanjem. Već sam gore objasnio da Onelife prodaje edukaciju, ne onecoine, oni se dobijaju gratis, da li tu neko nekoga ubeđuje, ja ne bih baš tako to opisao. Alo pa imaju ljudi valjda mozga da skapiraju šta plaćaju a šta dobijaju gratis i da svi radimo na širenju mreže i dostizanja kritične mase pa da posle koristimo ili likvidiramo te onecoine. Mislim gnušam se ljudi koji plaču kako ih je neko prevario, obećao milione silne od onecoina i sad kad su shvatili da to bas i nije tako ljutito laju okolo ne shvatajući da samo promovišu svoju glupost i alavost jer koja budala treba da budeš da poveruješ ikome ko ti obećava da ceš zaraditi brze milione.

A odakle dolazi taj Onecoin? Pa oni se stvaraju kao nagrada svakog bloka koji hardver pronađe uz rešenja problema algoritma. Isto kao što bitcoin daje 12.5 BTC svakih svakih 10 minuta i to se deli na sve one majnere, i ti bitcoini ne bi vredeli nista da nema sistema gde ljudi prave potraznju za istim. Onecoin ima svoj hardver i njihov blok traje samo 1 minut a nagrada je 50000 ONE i sve to odlazi u main pool kompanije. Ti coini sami po sebi ne vrede ništa u main poolu ali kada neko ko je dobio tokene kupivši edukaciju baci te tokene u ono što se u back officu zove "mining" on postaje vlasnik nekog broja onecoina i oni tada ipak imaju neku vrednost. Ta interna vrednost je rasla od 0.5eur pocetkom 2015 pa do današnjih 16 eur.
Priče o lažnim coinima i sql bazi umesto blockchaina su fake news, autori istih upozoreni da prekinu tu propagandu laži pod pretnjom suda i naravno da su lažovi užutali ali nekako se ipak po nekim no name blogovima sacuvale splačine ali sam ja to kompletno pokazao u ovoj temi sa svim dokaima kontraverze i laži.

Kad budete shvatili da OneCoin nema apsolutno nikakvu vrednost, trazicete da naplatite svoje pare nazad. Najveci broj ljudi dolazi u problem "validacije" jer je "zajeban proces", a oni koji zapravo podignu, dobijaju manju cifru nego sto su ulozili, zbog "fluktuacije" trzista i slicne budalastine, i naplacenih poreza za ovo ili ono
Moram da priznam da ovo nisam uopšte do sada pročitao pa sam se prvo malo nasmejao glupostima ali treba imati razumevanja da kad čovek napiše ovoliki post koji počinje sa gnevom mora da pregori na kraju.
Prvo, Onecoin ima internu vrednost, ona važi na dealshakeru i može se tamo koristiti. Problem sa ljudima je što oni samo hoće pare umesto da se malo edukuju i probaju da shvate potencijal svega ovoga pa da sami sebi nalaze i registruju merchante kod kojih će da iskoriste deal i eto preko njega malo izvuku para ako im je već do para. Ako nekoga brine kako će prodavac da likvidira svoj coin koji primi, trenutno nikako, ali posle oktobra 2018 ja lično verujem da će njihove transakcije imati prioritet tako da to su mahom vizionari koji daju one dealove koje mogu da priuše da daju a da se nadaju da će coine moći posle prodati. Ne može se zbog toga ni očekivati da se nude sada u ovoj zatvorenoj fazi kamioni i avioni.
A promet prodavaca na dealshakeru u ONE će donositi neki coin kick back svima koji su te merchante registrovali. Lenjost sprečava ljude da to rade.

Znam gomilu ljudi koji su dosta toga kupili na dealshakeru, no ej, kad to iskače na fejsu, kad neko kupi auto ili nešto za ONE, to nas nervira ali dajemo sebi za pravi da kažemo da ONE nema nikakvu vrednost. Tuga i dupli standardi.

Drugo, ovo sa manjom dobiti i flukacijom tržišta ja se nadam da je autor razumeo šta je hteo da kaže jer ja nisam.
Kada neko ima zaradu od mreže na svom accountu on to može da svuče na svoj bankovni račun i naravno da za to treba da prijavi i plati porez.

Oni koji nazalost OSTANU U PRICI, svoje pare daju, i zapravo kupuju sve VISE I VISE OneCoin-a, misleci kako time dostizu vecu poziciju u samoj firmi, i izmedju ostalog kao i svaki mrezni marketing, slusaju bajke i price o "dijamantskim direktorima" koji su tu na vrhu i naravno da su uspesni (jer trose vase pare, vas sa dna) i zamisljaju kako ce jednog dana i oni sami da postanu dijamantski direktori, u medjuvremenu prodajuci pricu svima u svojoj okolini, rodbini, prijateljima, da kupe i uloze u OneCoin, nepostojecu valutu
Evo sam je sebi upao u stomak. Sama činjenica da svi ti ljudi koji rade za Onelife stalno kupuju sebi sve više coina govori da oni zaista veruju u projekat i cilj im je da na kraju izađu sa što više coina. Ovo ih automatski oslobađa epiteta prevaranata jer da im je cilj da varaju, ne bi i sami stalno kupovali coine, već bi samo pare izvlačili.

Nažalost u Onelife je bila gomila ljudi koji su ovde bili samo zbog para bez trunke vere u sam koncept. Takvi su davno ili izbačeni ili sami napustili posle gašenja interne platforme. I sad upravo ti pravi prevaranti se koriste kao argument kritičara kako "eto lideri su napustili jer su shvatili da je prevara" a zapravo istina je da su oni prevaranti i shvatili su da im ovde nije mesto. Dupli standardi.

UPOZORITE sve bliske da je OneLife uzeo maha u srbiji i da je nenormalno veliki broj ljudi pao na foru i da daju svoje pare prevarantima, juce su imali svecanu prezentaciju u hajatu, bilo skoro hiljadu ljudi. Zastrasujuce
Doći će vreme kad ćemo sve ovo čitati sa osmehom, ali neki sa suzama. To će biti oni koji se nalože na ovakva mišljenja i dopuste da im to utiče na odluku. Ja nema ništa protiv ovog autora, ovo je njegovo mišljenje na osnovu kompletnog nerazumevanja i neznanja ali svejedno, to je njegovo mišljenje i ja ga poštujem, nema veze što je prepuno nerazumevanja. Barem nije namerno zlonamerno.
Za informaciju, seminar nedavni nije bio u hyattu niti je imao 1000 ljudi već i manjem hotelu sa oko 300 ljudi.

Post Reply