Zabluda oko OneCoin market cap-a objašnjena

Ovde ćemo postavljati sve optužbe i argumente koje protivnici Onecoina pišu po blogovima i komentarima. Sve ćemo detaljno analizirati i argumentovano odgovoriti. Ostavićemo objektivnim ljudima sami da odluče koje argumente će prihvatiti
Igorkrnic
Site Admin

Zabluda oko OneCoin market cap-a objašnjena

Post by Igorkrnic » Tue Jul 25, 2017 1:42 pm

S obzirom kako se zabluda oko Onecoin market capa širi svuda, kritičari onecoina je koriste za svoju kampanju. S obzirom da je kompanija odavno odlučila da se ne bavi negativnim pričama, odlučio sam da napravim ovaj topic da rasvetlim zablude kod računanja market capa Onecoina koju koriste kritičari protiv kompanije.

Kritičari Onecoina, ali nažalost i mnogi Onelife lideri računaju market cap onecoina na sledeći način:
Pogledaju koja je poslednja visina bloka, pomnože je sa 50000 (jer znamo da svaki minutni blok majnuje 50000 coina) čime dobiju ukupan broj coina i zatim se taj ukupan broj coina množi sa ternutnom interneom cenom onecoina i tako se dobija navodni market cap.
Grafik koji su pravili kritičari i teški hejteri izgleda ovako i totalno je nelogičan:
Image

U vreme pisanja ovog posta poslednja visina Onecoin bloka je 413151. Ako znamo da svaki minutni blok majnuje 50000 coina znaci da je ukupan broj izmajnovanih coina 20,657,550,00. Na to možemo da dodamo duplirane coine iz starog blockchaina koji su premajnovani u Genesis bloku novog blockchaina a to je 1.98 milijardi onda znamo da ukupno 22,637,550,000 onecoina postoji. Ovo se zove totalna ponuda.

Ako mi mislimo da se market cap dobija množenjem totalnog broja coina sa trenutnom internom vrednošću onecoina (trenutno 12.45 eur) dobićemo da je navodni market cap Onecoina 281,837,497,500 EUR. Dakle 281 milijarde EUR ???

To bi značilo da Onecoin, koji je još uvek samo privatna kriptovaluta ima market cap skoro kao JPMorgan Chase ili Exxon Mobil, i veći od Wells Fargo, Bank of America, Visa, Wal-Mart Stores, Procter & Gamble, AT&T, Oracle, Coca-Cola itd.

Nažalost, ja sam lično čuo da neki Onelife lideri ovako računaju market cap. to je pogrešno

Hajde da analiziramo:

Ljudi misle ovako jer dok je stari blockchain bio operativan, dr Ruja je govorila kako se majning ne radi ako nema tokena. To je i bila istina jer više tokena je dolazilo nego što je blockchain bio u stanju da isporuči coina a mogao je da izmajnuje 10000 coina po desetominutnom bloku. Tokeni su se nagomilavali i čekali svoj red. Ovo kažem kao fakt jer sam ja lično čekao svoje coine više od 6 meseci a tokene sam poslao marta 2016. Većinu svojih coina dobio sam tek u Genesis bloku novog blockchaina 01.10.2016.

Dakle, znamo da je 01. oktobra Onecoin imao oko 2.5 Miliona korisnika. S obzirom da je Genesis blok izmajnovao 1.98 milijarde coina i da su to duplirani coini iz starog blockchaina, možemo da kažemo da je do 01.oktobra, 2.5 miliona korisnika izmajnovalo oko jedne milijarde coina. Dakle toliko edukativnih paketa je kupljeno od januara 2015 do oktobra 2016 od strane 2.5 miliona ljudi da isporuči dovoljno tokena da izmajnuje oko jedne milijarde coina i moramo uzeti u obzir da je tada bila manja težina izrade (broj coina potreban za izradu jednog coina).

Sa današnjim danom, postoji skoro 3.2 miliona korisnika, znači otkako je novi blockchain aktivan Onecoin je prikupio oko 700.000 novih korisnika
Da uporedimo :
Jan 2015 - Okt 2016 = 2.5 M korisnika = 0.990 milijarde coina
Okt 2016 - Jul 2017 = 0.7 M korisnika = 20.6 B milijarde coina

Da li nešto ovde izgleda čudno? Pa, 700.000 ljudi će teško obezbediti dovoljno tokena da se izmajnuje 20.6 milijardi coina.

OBJAŠNJENJE:
Kada je stari blockchain bio aktivan, svi coini su majnovani preko tokena, i tokeni su se nagomilavali jer je blockchain mogao da majnuje samo 1000 coina po minutu. Ovo je prvi put da smo osetili benefit zatvorenog centralizovanog sistema jer su bili u mogućnosti da vrše izmene zbog poboljšanja.
Novi blockchain je predstavljen 01. oktobra 2016 i može da majnuje 50000 coina po minutu a blok sada traje 1 minut. Jasno je da sada nema dovoljno tokena da svih 50000 coina po minutu koji se proizvedu odu u vlasništvo korisnika, svi ti coini se zapravo majnuju u glavni bazen coina u vlasništvu kompanije i kada neki korisnik pošalje tokene u majning, coini iz ovog bazena sa prebacuju na njegov nalog.

ZAKLJUČAK:
Pre 01 OKT 2016, svi coini su bili u vlasništvu korisnika i težina izrade rasla je kako su se novi tokeni puštali u majning i bilo je odlučeno da će cena coina pratiti težinu izrade tj biće jedan deseti deo. To je interna cena. S obzirom da su svi coini bili u vlasništvu korisnika, taj broj je bio prikazan na web sajtu i lako smo mogli računati market cap Onecoina tako što pomnožimo broj coina i cenu coina.
Posle 01 OKT 2016, nisu svi coini u vlasništvu korisnika, sada kompanija majnije coine u svoj glavni bazen i ti coini nemaju onu internu vrednost. Samo oni coini koji su prebačeni u naloge korisnika putem tokena imaju ovu vrednost. Dakle samo coini koji su u vlasništvu korisnika se računaju u market cap, ne svi coini koji postoje. Tj samo cirkulišuća ponuda se računa u market cap, ne totalna ponuda. Ovo je dobro jer kompanija može da reguliše tržište i da ga čuva od špekulacija

Mi ne znamo koliko coina je u vlasništvu korisnika, mi znamo samo ukupnu ponudu. Skepticima se ovo neće svideti jer moramo opet da verujemo kompaniji ali Onecoin je svakako projekat gde ili veruješ kompaniji i pridružiš se ili ne veruješ i produžiš dalje.

Moja pretpostavka je da zahvaljujući power packovima, novih 700.000 korisnika posle 01. OKT 2016 je moglo da izmajnuje još jednu milijardu coina u svoje naloge tako da bih pre rekao da je cirkulišuća ponuda Onecoina oko 3 milijarde ukupno te bi tada market cap bio oko 37 milijardi EUR, blizu Bitcoina, što je lakše za poverovati (od onih 280 milijardi) jer Onecoin ima više korisnika od bitcoina (sa 1+ coina u vlasništvu) a koristljivost je skoro ista trenutno. Videćemo šta će se desiti kada Onecoin takođe bude moguće razmeniti u fiat valutu.

Ovo možemo videti kao primer kod Ripple-a.
Image
Možemo videti da je Circulating Supply 38,332,289,584 XRP ali Total Supply je 99,994,550,338 XRP, rako da je Ripple market cap računat na osnovu cirkulišuće ponde koja je u vlasništvu korisnika. Kompanija će odlučiti šta će uraditi sa ostatkom ponude. Dakle market cap rippla je $7.3milijardi a ne $19milijardi kao što bi bilo da se market cap računa na osnovu totalne ponude kao što ljudi izgleda računaju kod Onecoin market capa.

slobodanboda

RZabluda oko OneCoin market cap-a objašnjena

Post by slobodanboda » Tue Aug 08, 2017 10:07 am

Imam jedno pitanje koje zanima sve nas koji posedujemo OneCoin.
Projekcija izlaska na trziste kapitala je u drugoj polovini 2018.
Ja sam cuo ali nemam potvrdu za tu informaciju da je plan izlaska odredjen prodajom polovine OneCoina, tj. 60 milijardi.
Ako je trenutno samo oko 3 milijarde OneCoin u rukama vlasnika da li je plan za iducu godinu onda nerealan ili ja nemam dobre informacije.
Hvala.

Igorkrnic
Site Admin

Re: Zabluda oko OneCoin market cap-a objašnjena

Post by Igorkrnic » Tue Aug 08, 2017 12:34 pm

Cifra od 3 milijarde je moja pretpostavka ne znamo mi tačan broj.
Takođe nemamo tačnu informaciju šta će ući na tržište, da li samo coini koji su u vlasništvu nas ili svi izmajnovani coini a biće ih možda oko 50 milijardi dotle izmajnovano. Ovo drugo je možda bolje rešenje jer što više coina ima na tržištu biće veći market cap i s obzirom da kompanija drži većinu coina lako može da spreči prevelike varijacije. E sad šta će uraditi sa ostatakom coina ne znamo, mogu da ih zaključaju i ostave van tržišta, mogu da ih spale, mogu da ih puste korisnicima na rudarenje, a mogu da nastave oni da ih majnuju i dodaju samo uz svoje coine.
Ne znamo šta će biti ali možemo biti sigurni u jedno, uradiće ono što je najbolje za coin, a samim time i za nas.

slobodanboda

Post by slobodanboda » Wed Aug 09, 2017 1:03 pm

Hvala na odgovoru.
Ja mislim da bi procena trebala da bude dosta veca.
U Aprilu samo ja znam u Srbiji za oko 30 power pack koji su nosili oko 3.500.000 OC.
To je oko 100.000.000.
Ako ih je u celom svetu bilo samo 1.000 a sigurno je bilo vise to je 3.5 milijardi samo na power pack.
Ne znam koliko bi moglo da bude ali samo je Srbija sigurno kupila u Maju i Julu oko 100 komada.
U Julu je iznos bio dosta manji zbog teskoce rudarenja na 124 ali opet je to veliki broj OC.
Pozdrav.

slobodanboda

Post by slobodanboda » Wed Aug 09, 2017 1:09 pm

Imam jos jedno pitanje.
Ako se Coini koji su u CoinSafe upotrebe za kupovinu OFC da li se automatski i smanjuje kamata koju smo dobili na CoinSafe.
Ja imam taj problem jer sam nesto Coina koji su u CoinSafe prebacio u OFC i potvrdjena mi je kupovina.
Vidim da se smanjila i kamata sto je ok jer bolje je kupiti sada OFC i dobiti 100% vise nego cekati CoinSafe.
Problem je nastao kada sam izracunao da je kompanija dala na CoinSafe 1.249 kao kamatu na osnovni iznos power packa a sada racuna 1.24 i umanjila
mi iznos Kamate za oko 28.000 Coina.
Ne razumem razliku u racunanju.
Naravno da sam pisao Supportu pa cu videti.

Igorkrnic
Site Admin

Post by Igorkrnic » Thu Aug 10, 2017 12:52 am

Da, ono je bila moja gruba pretpostavka, iskreno oni bi trebalo da objave zvanicno koliko coina je u vlasnistvu korisnika. Videcu to sa njima zasto nije tako.

A ovo za coin safe ne bih ti znao reci to je najbolje da pitas support ali moras biti strpljiv jer jako puno svakakvih pitanja ima pa se zasiti sistem glupostima
Ono sto ja znam je da ako trosis coine iz coinsafe za OFC ili na dealshakeru, ostajes bez kamate za taj deo coina koji si potrosio

CryptoXpose

Post by CryptoXpose » Thu Aug 10, 2017 9:32 am

Igorkrnic wrote:
Tue Aug 08, 2017 12:34 pm
Ne znamo šta će biti ali možemo biti sigurni u jedno, uradiće ono što je najbolje za coin, a samim time i za nas.
Dakle, vi ćete ovde i sada, lično garantovati, da će kompanija učiniti ono što je najbolje za svoje korisnike. Je li to tačno? Dobro je imati ovo u crno-beloj, da Igor Krnić lično to garantuje.

Igorkrnic
Site Admin

Post by Igorkrnic » Thu Aug 10, 2017 12:26 pm

CryptoXpose wrote:
Thu Aug 10, 2017 9:32 am
Igorkrnic wrote:
Tue Aug 08, 2017 12:34 pm
Dakle, vi ćete ovde i sada, lično garantovati, da će kompanija učiniti ono što je najbolje za svoje korisnike. Je li to tačno? Dobro je imati ovo u crno-beloj, da Igor Krnić lično to garantuje.
Ne znam da li ti je google tranlate nešto pogrešno preveo ali rekao sam da NE ZNAM šta će biti ali da svi možemo biti sigurni da će kompanija uraditi najbolje za coin. Obraćam se čoveku koji je već član Onelife i već ima coine tako da njega ne zanima hejtersko izvrtanje reči.

I am not sure if google translate made a wrong translation but I said "I DON'T KNOW what will happen" and later that we can be sure that the company will do the best for its coin, and there fore for us. "I DON'T KNOW" is hardly a guarantee. Also, I am answering to a person who is already a part of Onelife and has coins and he is really not interested into haters twisting words where ever they can or what ever they can't understand.

slobodanboda

Post by slobodanboda » Thu Aug 10, 2017 1:05 pm

Do not waste time with fucking haters.
They don't have clever business just to hate.
This is their purpose in life.
For haters, now I am completing new POWER PACK and this is something we just trust, nothing more, nothing else.

CryptoXpose

Post by CryptoXpose » Thu Aug 10, 2017 3:06 pm

You know there's something wrong, when all you have for a defence is "don't waste time with haters".
You're the fricking hater of logic yourself.

Post Reply