Analiza slučaja u Indiji

Ovde ćemo postavljati sve optužbe i argumente koje protivnici Onecoina pišu po blogovima i komentarima. Sve ćemo detaljno analizirati i argumentovano odgovoriti. Ostavićemo objektivnim ljudima sami da odluče koje argumente će prihvatiti
Post Reply
Justice Department

Analiza slučaja u Indiji

Post by Justice Department » Sat Jul 22, 2017 7:06 pm

Ovde ćemo analizirati šta se desilo u Indiji.

Sve je počelo ovim člankom Indian Expressa : http://indianexpress.com/article/india/ ... -dec-2018/
Citiraćemo i prevesti ključne delove. Vidimo da je sam naslov razdvojio kompaniju od celog događaja
OneCoin slučaj: Investitorima rečeno da će ostvariti masivan povrat do Decembra 2018.
Očigledno se radi o ljudima koji su radili na svoju ruku, jer kompanija nikad nije rekla ili garantovala profit od OneCoina. Zvanično je poznato
da će OneCoinima moći da se trguje negde u 2018. ali nikakva obećanja nisu data.
Investitorima koji su depozitovali novac u prevarantsku OneCoin kompaniju je rečeno da će ostvariti masivan povrat do Decembra 2018.
Tokom istrage se saznalo da kompanija nije imala registrovanu poslovnicu niti račun u banci, i policija je rekla da sve uplate koji su optuženi dobijali bile su u gotovini.
Kao prvo, OneCoin nije prevarantska kompanija i ovo očigledno pokazuje da autor ovog članja je "edukovan" od strane BitCoin zajednice čije je mišljenje da je OneCoin prevara jer ne razumeju princip MLMa i koja odbija da poveruje da kriptovaluta može da bude centralizovana. Eventualno će shvatiti da nije na njima da odlučuju o tome. Nijedna vlast ne može da donese presudu zasnovanu samo na optuženom licu, slučaj i kompanija trebaju da bude istraženi i nijedna istraga do sad nije dovela do toga da kompanija bude okarakterisana kao prevarantska.
Jedini problemi koji nastaju su posledica loše interpretacija kompanije od strane ljudi iz mreže. Takođe je bitno napomenuti da nijedna MLM kompanija nema registrovan račun ni u jednoj državi, sve uplate se vrše preko lokalnih ispostava, od kojih su pojedini vlasnici lideri mreže.
Isti slučaj je i sa OneLife kompanijom.
Viši Navi Mumbai policijski službenik je rekao da prateći isplatu, investitorima su bili date šifre njihovih naloga na OneCoin web stranici.
"Na web sajtu, investitori su mogli da vide koliko su coina kupili za svoj novac. Optuženi su rekli investitorima da vrednost coina će rasti ili padati u zavisnosti od vrednosti Eura." rekao je službenik.
Kad neko kupi edukativni paket, on se može ulogovati na onecoin.eu, oneacademy.eu ali i na onelife.eu gde može da iskoristi besplatne promocionalne tokene za rudarenje i dobivanje OneCoina. Samo tad možete videti svoje coine na onecoin.eu koji se trenutno mogu trošiti samo na DealShakeru.
službenik je takođe naveo da investitori su navođeni da veruju da vrednost coina će stabilno rasti ukoliko sve više ljudi se bude ućlanjivalo u multi-level marketing šemu. "Tim putem, investitori bi dovodili svoje saradnike u šemu verujući da će to povećati njihovu dobit." rekao je službenik.
Da li je ovo tačno ili nije? U bilo kojoj kriptovaluti, što više ljudi se uključi, vrednost će rasti. Zašto bi OneCoin bio drugačiji? Razlika je u tome što ako ljudima preporučite BitCoin, ne dobijate ništa, a ako preporučite edukativne pakete, dobijate profit od provizije.
Ako preporučite Coca Colu nekome, ne dobijate ništa(osim ako ste marketinška agencija), a ako preporučite nekome Herbalife, dobijate profit od provizije zato što sav novac za marketing ne odlazi u marketinške kompanije, već se daje ljudima. Nisu li kriptovalute napravljene za ljude?
U Decembru 2018. investitori bi bili isplaćeni, rečeno je iz policije."Do tada, optuženi su govorili investitorima da čekaju i gledaju svoju investiciju kako stabilno raste. Da nismo reagovali sada, sledeće godine bi imali poplavu žalbi kada bi investitori shvatili da su bili prevareni".rekao je službenik
Totalno je pogrešno obećavati isplate u Decembru 2018, i policija je bila u pravu što je reagovala i zaustavila ovako nešto, ali ovaj događaj nema veze sa kompanijom, jer kompanija takođe zabranjuje ovakve stvari. Napisaću kasnije šta je OneLife uradio povodom ovog slučaja.
Policija je privela još 4 individualca za koje se veruje da su radili na višim pozicijama u OneCoinu. Ispitivanje 18 osoba koje su privedene u Nedelju je dovelo do toga da novac dobijen od investitora je prosleđen računima koji nisu bili povezani sa OneCoinom. "Pronašli smo 4 bankovna računa registrovana pod imenom drugih korporacija. Računi sadrže veliku količinu novca i mi radimo na procesu da se oni zamrznu." rekao je službenik.
Ko god zna da kupi Edukativni paket, takođe zna da ga ne može dobiti dok kompanije ne uvaži njegovu uplatu. Treba se zapitati kako ti računi sadrže velike sume novca i i zašto se taj novac nije prebacio na drugi račun van Indije? (npr kompanijin glavni račun)
Možda su ti ljudi prodavali maglu investitorima? Možda su im prodavali već napravljene naloge sa postojećim coinima? Videćemo ispod.
U sledećem članku, http://indianexpress.com/article/india/ ... -accounts/
nailazimo na neslaganja iz prošlog članka:
Navi Mumbai policijaje zaplenila Rs 18.97 krora iz bankovnih računa pod vlasništvom OneCoina, multi-level marketing šeme. Sumnjaju
da novac pripada individualcima koji su investirali u virtuelnu valutu.
A u gore navedenom artiklu su objavili ovo:
Pronašli smo 4 bankovna računa registrovana pod imenom drugih korporacija.
U poslednjem članku, hejteri su jedva dočekali ovako nešto http://indianexpress.com/article/cities ... e-4743458/
Navi Mumbai policija je ispunila listu optužbi protiv promotera kriptovalute OneCoin, optužujući ih da su nasamarili hiljade investitora kako bi nagomilali Rs 75 krora. Policija je takođe upisala 2 državljanina bugarske nacionalnosti, uključujući Ružu Ignjatovu, osnivača ponzi šeme
OVO JE SAN HEJTERA U OSTVARENJU :) Držaće se za ovaj članak kao za slamku. Sada konačno mogu da zaborave sve one države gde se istraga vodila po godinu i više dana, gde vlade nisu mogle da pronađu ni jedan dokaz o prevari ili ponzi šemi, a sada hejteri imaju PRAVI argument da razvlače po komentarima kao miševi po kanalizaciji.
Šta ovo zapravo znači? Ako pitate mene, kad je policija uhapsila te ljude zbog lošeg predstavljanja kompanije, oni su morali da ispune neku papirologiju vezano za listu optužbi i okolnosti koje trebaju da budu istražene.
Ti uhapšeni ljudi, pravi prevaranti u ovom slučaju, verovatno su pokušali da se izvuku time što su prebacivali krivicu na kompaniju. Indija je vrlo dobro poznata po prevarama i neki od ovih ljudi su u stanju da žrtvuju sve samo da bi se izbavili iz situacije.
Iako NISMO VIDELI NIJEDAN OFICIJALNI DOKUMENT da dr Ruža je na listi optužba, ne kažemo da je ovo laž ali ćemo reći da je ovo skroz nebitno, a videćemo i zašto.
Interesantno da Indian Express nije pisao o nečemu o čemu smo mogli da pročitamo na Hindu;
http://www.thehindu.com/todays-paper/tp ... 477858.ece
"Kedia nije bio obavešten o transakciji, ali je sumnjao. Informisao je banku o njegovoj ostavci na poziciji vlasnika naloga i zahtevao je od banke da zamrzne nalog. Posle držanja naloga pod obzervacijom 6 meseci, banka je zamrzla nalog u Februaru. Onemogućeni da ostvaruju transakcije, glavni optuženi bazirani u Mauricijusu i Bugarskoj su otvorili nov račun. ₹5 krora je zaplenjeno."

Potom je optuženi prišao Patelu i osigurao dozvolu da koristi njegov nalog za nastavak transakcija. Patelu je obećana mesečna provizija. Mr. Awate je rekao: Patel nije bio upoznat o tome odakle se novac uplaćuje na njegov nalog, ali je primetio da se novac frekventno uplaćuje i prebacuje ili izvlači gotovo istog trenutka. Novac se nije zadržavao na nalogu duži vremenski period." EOW je zamrzao 35 naloga korištena za depozit novca na njegov nalog.
Vidimo 2 vlasnika računa koji su pokušali da se izvuku time što navodno nisu bili svesni transakcija. O ovome sam pričao i prošlom paragrafu.
Takođe Hindu je pomenuo neke osobe iz Mauricijusa i Bugarske:
Prevara je provaljena 23. Aprila ove godine, kada je 18 promotera šeme uhapšeno tokom seminara koji su oni organizovali u auditorijumu u Džuinagaru. Mary Beyance iz Mauricijusa i Ereena Andreva Belkinska iz Bugarske su imenovani kao glavni optuženi.
Mi ne znamo odakle su ta imena iskočila, ali hejteri su preimenovali "Ereena Andreva Belkinska" u "Irina Dilkinska" i tvrde da je ona na čelu pravnog odseka kompanije i to ponavljaju kao papagaji. Isto kao kad su zujali o tome da je događaj u Macau banovan, i kako je Norveška donela presudu da je OneCoin prevara, međutim samo su širili lažne vesti i uvek se trude da šire lažne vesti jer ektremno žele da je istina u tim budalaštinama.
Zapanjujuće je koliko imaju smelosti da posle svih tih lažnih vesti, idalje pokušavaju isto već 2 godine.
Najgluplja stvar(osim činjenice da oni još uvek misle da ovakva kompanija ne može sebi da priušti blokčejn) je da impliciraju da dr Ruža i osoba na čelu pravnog odseka su otišli u Indiju da podmite neke ljude da otvore bankovne račune kako bi mogli da sakupe novac od ljudi kojima je obećana velika isplata u Decembru 2018.? Da li ste realni?
Da li ste zaboravili da dr Ruža je diplomirani pravnik i da bi ona možda znala da je to nelegalno? Kako možete očekivati od pravnika da prekrši zakon tako snažno? Da li isto tako očekujete od lekara da namerno ubije svog pacijenta? Saberite se, molim vas.

ZAKLJUČAK:
Jasno je da kompanija ne obećava vrednosti OneCoina niti profit od njegovog trgovanja kada kompanija izađe na berzu.
Otvoreno tržište će to odrediti kad vreme za to dođe. Znaći nema priče o obećanim isplatama od strane OneCoin kompanije što bi je okarakterisalo kao ponzi šemu.
Unatoč tome, pošto su OneCoini distribuirani kroz Edukativne pakete, pojedini OneLife članovi promovišu edukaciju kao investiciju i obećavaju profit od prodaje OneCoina. Ovo je takođe zabranjeno od strane kompanije. Kompanija će kazniti takve ljude i sarađivaće sa vlastima u slučajevima gde je to potrebno, primer ćemo pročitati ispod.

Ne vidim nikakvu konekciju između saglasnosti kompanije i hapšenjima u Indiji, a vi?

Za kraj pogledaćemo transkript onoga što je dr Ruža rekla za slučaj u Indiji
https://www.youtube.com/watch?v=Ok50oOMiBZ8
Nažalost svaki dan se susrećemo sa ovakvim situacijama u različitim državama. Nesrećan je slučaj da večina situacija je samonapravljena i napravljena od strane mreže. Još jednom bih zamolila Sebastiana i ostale lidere u mreži da podsete naše ljude čime se mi bavimo. Mi smo kompanija koja prodaje edukativne pakete. Mi nismo investicija, mi ne prodajemo OneCoine, mi ne prodajemo kriptovalute što je od ekstremne važnosti.
Ja kao osnivač kompanije i menadžment tim nećemo tolerisati ljude koji idu i promovišu stvari koje nisu realne, ljude koji izriču veoma loše tvrdnje o kompaniji i ono što se desilo u Indiji je dosta jednostavno, 25 do 30 ljudi su tamo promovisali našu kompaniju i edukativne pakete kao investiciju.
Svi ti ljudi su uklonjeni iz saglasnosti zato što OneCoin nije investiciona kompanija. Ne postoje obećanja, ne garantujemo dobit, mi prodajemo edukativne pakete
.
Ko god prekši saglasnost biće uklonjen iz mreže. Kad ti ljudi upadnu u nevolju i budu gonjeni od strane vlasti, mi ćemo sarađivati sa vlastima u ovakvim slučajevima jer nećemo dozvoliti da pojedinci varaju naše članove.
Takođe sam čula da su neki ljudi prodavali gift codove, ali da ih nisu uručivali i onda opet se kompanija krivi za ovakve postupke. Ovo se takođe neće tolerisati.
Mi sarađujemo sa vlastima iz Indije, podržavamo ih kako god možemo u gonjenju ljudi koji krše pravila jer kao što rekoh, mi kao kompanija ne tolerišemo ovakve stvari. Mi smo legalna kompanija, ne radimo ništa nelegalno, i nećemo tolerisati članove koji zarad profita i sopstvenog interesa promovišu ovu priliku na pogrešan način.
Još jednom bih vas zamolila da budete odgovorni i da se odnosite prema ovoj prilici kako dolikuje, a ne ovako.
Kao što rekoh, sarađujemo sa vlastima iz Indije, dostavili smo imena ljudi koji su prekršili polisu firme, upozorili smo sve iz Indije da se
ne ponašaju ovako i juče sam zaustavila proces registracije u Indiji, i dok svi lideri ne odrade trening saglasnosti i standardu kompanije, neću otvoriti tržište
.
Da bi se uverili da svi lideri iz Indije nisu radili loše kao gore navedeni, možemo pogledati video veoma dobrog lidera dr Zafara o prvom OneLife dijamantu iz Indije: https://www.youtube.com/watch?v=R_Jk6ZPKy4Y
Oni svi sad ispaštaju zato što su neki pojedinci radili na svoju ruku. Videćemo da li će pravi lideri uspeti da nauče ostale kako se pravilno promoviše i da li će kompanija uspeti da rasčisti situaciju sa vlastima iz Indije.

Kompanija je takođe objavila zvaničnu izjavu povodom ovog događaja 28. Aprila 2017.
Image

Post Reply