XcoinX

Ovde ćemo postavljati sve optužbe i argumente koje protivnici Onecoina pišu po blogovima i komentarima. Sve ćemo detaljno analizirati i argumentovano odgovoriti. Ostavićemo objektivnim ljudima sami da odluče koje argumente će prihvatiti
slobodanboda

Re: XcoinX

Post by slobodanboda » Thu Sep 14, 2017 9:52 am

Slazem se u vecini slucajeva samo sto je nama kao vlasnicima OC od nastanka do izlaska glavni cilj je potrositi OC na nesto ili zameniti u EUR.
Znaci fokus je na potrosnji OC a da bi se postigao balans potrebna je i kupovina OC na berzi da bi kompanija dobijala svez novac za one koji hoce da prodaju OC.
Taj balans je najvazniji i to me jedino i plasi cime ce se privuci kupci novih OC na berzi po realnom kursu.
Kao sto sam napisao pre, JEDINI cilj kupovine tokena ili Coina danas na Kriptoberzi jeste enormno multipliciranje vrednosti predvodjeno BitCoinom.
Zamisao je da OC nema velike fluktuacije kursa i da bude stabilan je dobra ali koliko i cime ce motivisati kupovinu OC na berzi po realnom kursu samo da bi zadrzao vrednost trenutno nije trend niti motivacija.

Igorkrnic
Site Admin

Post by Igorkrnic » Fri Sep 15, 2017 12:48 am

Istina je da svako ko kupuje ove trenutne kriptovalute to radi samo jer postoji velika sansa da ce zaraditi na povecanju cene
Medjuti, OC nikada nije zamisljen da sluzi toj ciljnoj grupi vec sledecim:

1) ljudi koji nemaju pristup bankarskim uslugama i zarobljeni su kešom, tu će trebati da se prave fizičke menjačnice gde će ljudi donositi keš i kupovati coine koje će posle trošiti na dealshakeru ili ko zna gde još

2) Transfer novca kao što je western union jer isti uzima prevelike provizije

3) Ljudi koji gledaju da čuvaju svoju finansijsku imovinu u stabilnim rukama a nema boljeg od stabilne kriptovalute

slobodanboda

Post by slobodanboda » Fri Sep 15, 2017 7:49 am

Ne vredi otvarati tu temu na siroko jer niko ne zna pravi odgovor.
Cekanje je jedino sto mozemo u ovom trenutku.
Moje misljenje prema tvojim stavkama.
1. Odnosi se uglavnom na Africko trziste ali i to je ok, svako trziste je dobro doslo i pomoci ce stabilnosti.
Dealshaker je posebna prica i trebao bi biti bar 20 puta bolji nego sada ako mislimo da on ponese tu veliku ulogu u gradnji stabilnosti.
2. Transfer novca je dobra ideja jer su WU i slicni bezobracno skupi ali tu ce trebati jaka reklama
3. Stabilnost je ideja koja je vodila svo ovo vreme ali se nije pokazala kao presudni momenat kod Kriptovaluta a u realnom zivotu se odnosi samo na zemlje sa velikom inflacijom ili na ljude koji ne trce za brzom zaradom kao kod BitCoina do sada a koliko je velliko to trziste, tesko je reci.
4. Nedostaje ovo 4to a sta je to, to bi vec morali smisliti strucnjaci u firmi jer prve tri stvari su ono sto i mi mozemo da osmislimo kao laici.

Post Reply